Coraz częściej spędzamy sporo czasu przed komputerem, nie tylko w pracy, ale również w domu. Warto więc zadbać o to, aby w tym czasie nasze ciało było w odpowiedniej pozycji, co może zapobiec bólom kręgosłupa spowodowanym nieprawidłową postawą. Jak urządzić swój gabinet, aby spędzanie czasu przed komputerem było dla nas maksymalnie komfortowe?

Spędzanie czasu przed komputerem – wybór fotela

fotel do komputeraNasz kręgosłup powinien być wyprostowany, kiedy siedzimy w fotelu. Warto również zadbać o odpowiednią wysokość takiego siedziska, aby patrzenie w monitor było dla nas wygodne i nie wymagało pochylania się. Dlatego bardzo często fotel do komputera zapewnia nam sporo możliwości regulowania poszczególnych elementów. Możemy między innymi dostosować jego wysokość zarówno do naszego wzrostu, jak również do wysokości biurka, przy którym pasujemy. Dobrze jest również mieć możliwość dopasowania kąta pochylenia oparcia do swoich preferencji. Przydaje się to również w momencie, kiedy chcemy sobie nieco odpocząć oraz odsunąć się od monitora. Wybierając fotel warto również zwrócić uwagę na wysoką jakość materiałów, jakie wykorzystano do jego produkcji, aby móc się cieszyć jego niezmienionym wyglądem jak najdłużej. Dobrze jest również wybrać model, który pasuje kolorystycznie do pomieszczenia, w którym chcemy z niego korzystać. Dzięki temu stworzymy piękne wnętrze, które będzie sprzyjało dobremu nastrojowi.

Fotel, na którym będziemy siedzieć podczas pracy czy grania na komputerze powinien przede wszystkim być wygodny. Dzięki temu możemy na nim komfortowo spędzić nawet sporo czasu. Możliwość ustawiania poszczególnych jego części jest bardzo dużym atutem, ponieważ wtedy mamy możliwość całkowitego dopasowania całości do swojego wzrostu oraz tego, jak nam się najwygodniej siedzi.