Treningi wewnątrzdrużynowe, jakie do tej pory organizowaliśmy miały bardzo amatorski charakter. Początkowo ćwiczyliśmy w pełnym sprzęcie, w jakim walczyliśmy na zawodach, ale często było to diabelnie niewygodne, szczególnie przy konieczności zakładania całego oporządzenia na ledwie godzinny trening. Dlatego coraz częściej używaliśmy sportowego sprzętu i ochraniaczy, choć na początku było to bardzo niskiej klasy wyposażenie.

Profesjonalny sprzęt sportowy do treningów

sprzęt sportowy sklepIm dłużej ćwiczyliśmy na amatorskim sprzęcie, tym bardziej przekonywaliśmy się do użyteczności sportowych akcesoriów, i w niedługim czasie postanowiliśmy przestawić się na bardziej profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt. Do treningów walki bronią mogliśmy użyć naprawdę dużej ilości różnego rodzaju akcesoriów, przeznaczonych do wielu różnych dyscyplin sportowych. Kaski bokserskie i żelowe ochraniacze zębów były bodaj podstawowym wyposażeniem, podobnie jak elastyczne opaski na stawy, łokcie i kolana, bo przede wszystkim chroniły przed kontuzjami na treningu, jednocześnie nie ograniczając ruchu i pozwalając na swobodne doskonalenie techniki. Bardziej niecodzienne dodatki, takie jak odważniki sportowe pozwalały na zachowanie odpowiedniego obciążenia rąk i tułowia, tarcze bokserskie mogły bez trudu imitować prawdziwą tarczę, tak samo jak miękkie bokeny z pianki zastępowały broń, pozwalając na bezproblemowe pojedynki między drużynnikami i szlifowanie techniki bez użycia faktycznego sprzętu bojowego. W każdym profesjonalnym sklepie można było dostać tego typu sprzęt sportowy sklep w którym zaopatrywaliśmy się miał całą sekcję przeznaczoną na wszelkiego rodzaju akcesoria do sportów walki, od ochraniaczy po najróżniejsze preparaty do konserwacji zarówno sprzętu, jak i powierzchni treningowej.

Wielką zaletą była nie tylko różnorodność różnego rodzaju sprzętu, ale też przedział cenowy, bo nawet najtańsze wyposażenie dobrze spełniało swoje zadanie, a lepszy sprzęt zapewniał większy komfort podczas ćwiczeń. Odkąd zaczęliśmy używać porządnego sportowego wyposażenia, treningi stały się o wiele przyjemniejsze i organizowaliśmy je o wiele częściej, ale oprócz tego ryzyko wystąpienia kontuzji spadło niesamowicie, głównie dzięki zastosowaniu ochraniaczy i odpowiednich mat do treningu sztuki walki.