O domku na działce marzy wielu z nas, gdyż to Idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Najczęściej są to niewielkie domki letniskowe, który stawiane są na działkach rekreacyjnych położonych stara od centrów dużych miast i ulicznego zgiełku.

Ile kosztuje drewniany domek?

domki z drewna warszawaBudowa standardowego domu z cegieł, to przeważnie koszt kilkuset tysięcy złotych i też mnóstwo formalności, których trzeba dopilnować jeszcze zanim wbije się łopatę w ziemię. Zupełnie inaczej jest w przypadku małych domków letniskowych, która zgodnie z przepisami nie wymagają uzyskiwania pozwolenia na budowę. Obecnie taki domek musi mieć powierzchnię nie większą niż 70 m2 w podstawie i nie może mieć pięter, aby spełniać określone wymagania. Jeżeli chodzi o styl czy wykorzystane do budowy materiały, to panuje całkowita dowolność. Jedynie musi to być obiekt parterowy, który co najwyżej może mieć zagospodarowane poddasze. Ciekawą propozycję są domki z drewna Warszawa z miastem, w którym wykonaj dla nas wiele firm budowlanych. Niewątpliwą zaletą takich domków jest, przede wszystkim, niska cena, krótki czas budowy, a także ekologiczny projekt. W takim domu, z powodzeniem może zamieszkać cztero lub nawet pięcioosobowa rodzina, gdyż w środku może być naprawdę sporo miejsca. Może być on wykonany z gotowych półfabrykatów, które w całości są przygotowane w magazynie, a jedynie na miejscu budowy są montowane lub też mogą mieć drewnianą konstrukcję oraz ściany wykonane ze specjalnych płyt. Z pewnością taki domek będzie miał niepowtarzalny charakter i wygląd.

Wiele osób uważa, że drewniane domki nadają się jedynie do czasowego zamieszkania na wakacje, jednakże są w błędzie, gdyż taki obiekt może być również całoroczny. Wystarczy jedynie zadbać o właściwe ocieplenie oraz izolację i zapewnienie stałego ogrzewania.