Swoją działalność gospodarczą prowadziłam już od dawna. Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze przesłanki kryzysu na rynku. Zdecydowałam się bardzo szybko zareagować, ale jak się okazało  i tak się trochę spóźniłam. Dosyć szybko zaczęłam widzieć spadek zysków, a wręcz pojawiły się długi. Musiałam szybko działać, ponieważ nie chciałam stracić firmy i jeszcze skończyć z długami, które będę spłacać latami.

Dlaczego warto zrestrukturyzować działalność?

restrukturyzacja działalności gospodarczejPorozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką. Ona kiedyś była w podobnej sytuacji i na szczęście udało jej się z tego wyjść „suchą nogą”. Podpowiedziała mi ona, że w takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzi się restrukturyzacja działalności gospodarczej. Zapytałam się jej, dlaczego poleca takie rozwiązanie, i co mogę dzięki temu zyskać. Dowiedziałam się od niej, że prawidłowo przeprowadzona restrukturyzacja działalności chroni przed bankructwem i umożliwia umorzenie części zadłużenia. Firma, która jest poddana procesowi restrukturyzacji, cały czas może się rozwijać bez nadmiernego obciążenia. Przyznam szczerze, że takimi informacjami zachęciła mnie ona do podjęcia decyzji o restrukturyzacji mojej działalności. Teraz jeszcze tylko musiałam się wziąć za formalną część tego przedsięwzięcia. Wiedziałam, że w pierwszej kolejności powinnam skorzystać z pomocy prawnika.

Bardzo szybko znalazłam odpowiednią kancelarię prawną, która zajmowała się tego typu sprawami. Szybko i sprawnie umówiłam się na spotkanie z prawnikiem, który posiadał wieloletnie doświadczenie na rynku. Pomógł mi on napisać wniosek o restrukturyzację działalności, a także skierował go do odpowiednich podmiotów, w związku z czym nadał sprawie „bieg”. Teraz pozostało mi już tylko dokonać zmian formalnych i organizacyjnych w mojej działalności.