Chcąc zapisać nasze dziecko do przedszkola, często zastanawiamy się jakie powinno ono być. Do wyboru mamy placówki bardziej tradycyjne, przypominające te do których sami chodziliśmy, oraz nowoczesne budynki przeznaczone specjalnie do pełnienia tej funkcji. Na co zatem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, zanim poślemy nasze dziecko do wybranego przedszkola?

Pierwsze wrażenie

impreza dla dzieciWedług www.edziecko.pl pierwszą rzeczą na którą zazwyczaj zwracamy uwagę przy wyborze przedszkola, jest jego wygląd zewnętrzny. Nowoczesne przedszkola charakteryzują się odpowiednim dostosowaniem bryły budynku do pełnionej przez niego funkcji. Poszczególne parametry budowlane, układ pomieszczeń czy odpowiednio wybrana kolorystyka całego budynku, wpływają na komfort w jakim nasze dziecko będzie spędzało większość swojego dnia. Największym plusem tego typu przedszkoli jest fakt, iż są one wyposażone w najnowsze systemy takie jak:

  • awaryjne zasilanie budynku dzięki agregatowi prądotwórczemu,
  • najnowocześniejsze systemy przeciwpożarowe,
  • systemy centralnej wentylacji pomieszczeń,
  • całodobowa ochrona budynku.

Takie przedszkola zapewnią naszemu dziecku i nam poczucie bezpieczeństwa, które stanowi podstawę prawidłowego rozwoju naszej pociechy. Również tradycyjne przedszkola, coraz częściej korzystają z nowoczesnych rozwiązań, zapewniających bezpieczeństwo dzieci. Wyposażają swoje budynki w systemy całodobowego monitoringu ip, dzięki temu przebywające na jego terenie maluchy, są cały czas objęte dyskretną ochroną. Kolejną zaletą tych systemów jest możliwość, aby w razie konieczności, odczytać zapis z kamery ip, tego co wydarzyło się na terenie przedszkola.

Komfortowa nauka

meble dziecięceNowoczesne przedszkola, w odróżnieniu od tych tradycyjnych, różnią się przede wszystkim warunkami w jakich odbywają się zajęcia. Wszystkie pomieszczenia są przede wszystkim przestronne, bezpieczne oraz nowocześnie wyposażone. Sprawia to, że odbywające się w nich zajęcia, są dla na naszych pociech przyjemne i ciekawe. Do dyspozycji nauczyciela są tablice interaktywne espirt, umożliwiające prowadzenie zajęć w interesujący sposób. Pozwalają one na wyświetlanie kolorowych filmików edukacyjnych, prezentowanie trójwymiarowych obrazów, a także umożliwiają zaangażowanie dzieci w gry i zabawy rozwijające ich wiedzę. Kolejnym elementem wyposażenia sal, są meble dziecięce, dostosowane do wieku i potrzeb naszych pociech. Wiele przedszkoli szukając wyposażenia pomieszczeń, decyduje się na ich wybór w jednym ze sklepów, znajdujących się na terenie Nowego Sącza. Przykładem wyposażenia nowoczesnego przedszkola mogą być znajdujące się w szatniach metalowe szafki przedszkolne, wykorzystywane do przechowywania dziecięcych ubrań a także drobnych przedmiotów przynoszonych z domu. Spełniają one rygorystyczne normy bezpieczeństwa, oraz przepisy bhp, dzięki czemu maluch może sam z nich korzystać.

Catering dla malucha

urodziny dzieckaW podobieństwie do tradycyjnych przedszkoli, te nowoczesne posiadają zazwyczaj swoje własne kuchnie oraz stołówki. Istotną różnicą jest oferowany jadłospis. Nas portalu parenting.pl można przeczytać, że w nowoczesnych przedszkolach posiłki są przygotowywane na miejscu, przez pracujące kucharki, dzięki czemu dania serwowane dzieciom są świeże i dietetyczne. Coraz więcej przedszkoli dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego sprzętu kuchennego, oferuje zróżnicowane jadłospisy, dopasowane do preferencji żywieniowych naszych pociech. Często spotykaną sytuacją jest, iż przed przyjęciem do takiego przedszkola naszego malucha, rodzic obywa rozmowę z dietetykiem, który układa indywidualne menu, zapewniające prawidłowy rozwój dziecka.

Zabawa na świeżym powietrzu

trenerZnajdujące się przy każdym przedszkolu place zabaw, umożliwiają dzieciom zabawę na powietrzu w słoneczne dni. Większość tradycyjnych przedszkoli posiada zazwyczaj tylko kilka urządzeń, służących do zabawy. Jednak te nowoczesne, oferują naszym pociechom szeroki wybór przyrządów, które nie tylko umożliwiają świetną zabawę, lecz także przyczyniają się do rozwoju fizycznego naszego malucha. Warto wspomnieć, iż wyżej opisane urządzenia, które składają się plac zabaw, powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy być spokojni, że nasza pociecha nie zrobi sobie krzywdy, bawiąc się z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

Podsumowując

Jak widzimy nowoczesne przedszkola oferują wiele możliwości, zapewniających naszym dzieciom nie tylko skuteczną naukę, ale także bezpieczną zabawę. Przy doborze odpowiedniego z nich, należy przede wszystkim zastanowić się czy spełni ono oczekiwania nasze i naszego dziecka, a także sprawi, że maluch każdego dnia z uśmiechem na twarzy pójdzie do swojego ulubionego przedszkola.