Z problem tego rodzaju z pewnością chociaż raz w życiu borykał się każdy właściciel samochodu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby pomimo wszelkich zabezpieczeń istniejących w aucie zatrzasnąć kluczyki w jego wnętrzu. Wina najczęściej leży po stronie kierowcy, który we ferworze danych wydarzeń nacisnął przycisk zamykający drzwi i wyszedł w pośpiechu z samochodu. Nie zważając na to, iż kluczyki tkwiły cały czas w stacyjce. W takiej chwili warto zachować spokój, gdyż niewłaściwe zachowanie może generować niepotrzebne koszty. Pomoc ślusarza pomimo, iż często kosztuje powyżej stu pięćdziesięciu złotych, jest tańsza niż wymiana szyby w aucie, jak również mniej pracochłonna. Zbieranie odłamków szkła z siedzeń może przysporzyć wielu kłopotów.

Awaryjne otwieranie samochodu – czego unikać?

Awaryjne otwieranie samochoduNie warto wybijać szyby, ani ciągnąć klamkę w desperacji, mając nadzieję, że drzwi się odblokują. Tym bardziej nie powinno się usiłować otworzyć samochodu poprzez próbę sforsowania zamka śrubokrętem lub scyzorykiem. Według porad jakie można przeczytać na tipy.interia.pl najrozsądniejszym pomysłem jest wezwanie fachowej pomocy, jaką zapewni ślusarz. Wiele firm zajmujących się awaryjnym i bezinwazyjnym otwieraniem samochodów, zapewnia profesjonalne dopasowanie lub dorobienie kluczyka do typu zamka. Ślusarz otworzy auto bez jakichkolwiek uszkodzeń i zarysowań na lakierze. Awaryjne otwieranie samochodu bez pomocy ślusarza odbyć się może poprzez zastosowanie metody „na wieszak”. Ten sposób jednak działa jedynie w autach, które można zamykać i otwierać od środka. W pojazdach, które posiadają zamknięcia ryglowane, a także zamki, które blokują się poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku na pilocie, są trudne do otworzenia powyższym sposobem. Dlatego korzystanie z metody „na wieszak” jest koniecznością, którą stosuje się w momencie, kiedy nie można otworzyć drzwi innym wariantem.

Awaryjne otwieranie – pomoc fachowców

Awaryjne otwieraniePo czym poznać prawdziwego fachowca? Według artykułu na portalu www.auto-swiat.pl większość firm, które zajmują się awaryjnym otwieraniem samochodów, bez uszkodzeń pobiera opłatę zryczałtowaną. W autach starej generacji otworzenie drzwi dla profesjonalisty nie jest niczym trudnym, jednak w nowoczesnych samochodach zamek, który z wierzchu wygląda na taki sam, jak w poprzednich modelach w środku jest zupełnie inaczej wykonany. Najczęściej otworzenie zamków nowej generacji jest niewykonalne. Lockpicking będący niczym innym, jak otwieraniem zamków bez użycia kluczy jest traktowany przez wielu jako dyscyplina sportowa. Informacje dotyczące tego, jak otworzyć dany zamek zawarte są na rożnych forach internetowych oraz specjalistycznych stronach. Jest to przydatne dla roztargnionych kierowców, którzy zatrzaskują kluczki w aucie, fachowców oraz ślusarzy, ale niestety również dla złodziei. Internet jest niedocenianym źródłem wszelkich informacji, za pomocą których możemy wyjść z powyższej opresji.

Auto pomoc – Assistance

Pomoc drogowa zapewnia ratunek na wszelkich płaszczyznach. Poczynając od holowania, poprzez naprawę auta, aż po zapewnienie noclegu dla poszkodowanych. Ubezpieczenie auta na wyższych szczeblach, niż podstawowy daje komfort w razie wypadku, zamknięcia kluczyków we wnętrzu samochodu, a także nagłej awarii, ponieważ koszt zostaje w pełni pokryty przez ubezpieczyciela. Auto serwis to pomoc naprawcza uszkodzonego samochodu. Serwisy samochodowe zajmują się naprawami we wszelkich dziedzinach motoryzacji, takich jak:Auto pomoc

  • mechanika,
  • elektronika,
  • diagnostyka komputerowa,
  • elektryka.

Naprawa auta jest zazwyczaj kosztownym przedsięwzięciem, szczególnie, gdy wypadek został spowodowany przez nas. Wyższa składka roczna zapewnia większe bezpieczeństwo i wbrew pozorom pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ naprawy są kosztowne, nawet wtedy, kiedy części dedykowane do marki naszego samochodu są tanie.

Auto Serwis – pomoc drogowa w dużych miastach

Auto SerwisW większych miastach istnieje wiele ubezpieczalni oraz serwisów samochodowych. Mechanicy, jak i wszelcy ubezpieczyciele zadbają o nasze dobro podczas wydarzenia się jakiegokolwiek incydentu na drodze. Zatrzaśnięcie się kluczyków w aucie, nie jest ogromną awarią, ani nie zaburza bezpieczeństwa, lecz z pewnością wymaga udzielenia pomocy. Serwis samochodowy zazwyczaj nie zajmują się takiego typu awariami lecz pracujący w nim mechanicy powinni zdołać otworzyć samochód w sposób bezinwazyjny. Najlepiej jednak zadzwonić po wcześniej wspomnianego ślusarza i skorzystać z jego usługi. Wtedy mamy pewność, iż zamek w samochodzie nie zostanie uszkodzony, oczywiście jeżeli ślusarz będzie profesjonalna i wykwalifikowaną w swoim fachu osobą. W dużych miastach dostępność serwisów samochodowych jest bardzo duża, przy doborze danego serwisu powinniśmy przede wszystkim sugerować się ceną, mechanicy zazwyczaj wykonują naprawy w podobny sposób, a płaci się jedynie za renomę firmy.

Podsumowanie

Zatrzaśnięcie kluczyków we wnętrzu samochodu jest powszechnym kłopotem, otworzenie auta bez ich użycia jest jednak możliwe. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej pomocy ślusarskiej bądź drogowej. Awaryjne otwieranie zamków przez fachowców zajmuję mało czasu, a jest o wiele mniej kosztowne, niż wybicie szyby w aucie. Pomoc Assistance o podwyższonym standardzie zapewni ratunek, nawet w najgorszych opresjach, jakimi jest wypadek, potrzeba holowania samochodu, jak również awaria układu hamulcowego. Aby zapobiec korzystaniu z pomocy drogowej i czerpaniu finansów z ubezpieczenia warto nie zapominać o kluczykach w stacyjce lub pilocie do auta umieszczony w schowku. Wszelkie naprawy, jak i ingerencja w stan auta wiążą się z kosztami, na które zazwyczaj nie jesteśmy przygotowani.