Jazda motocyklem bezwątpienia sprawia więcej frajdy, niż jazda samochodem. Motocyklem możemy dużo szybciej przemieszczać się z miejsca nie miejsce. W wielu miastach motocykle mogą poruszać się buspasami, dzięki temu motocykliści nie stoją w korkach. Dużą wadą motocykli jest to, że nie posiadają one bagażnika i nie pojedziemy nimi na zakupy. Na szczęście do motocykla możemy dokupić różnego rodzaju akcesoria, takie jak na przykład kufry, które sprawią, że motocykl stanie się funkcjonalny.

Wytrzymały kufer motocyklowy

wytrzymałe kufry ShadKufer motocyklowy pełni rolę bagażnika. Dzięki takim kufrom możemy jeździć motocyklem na niewielkie zakupy spożywcze, albo wybrać się w dłuższą wycieczkę motocyklową. Do takiego kufra możemy zmieścić naprawdę dużo, a jeśli zamontujemy dwa boczne kufry do swojego motocykla, to będziemy mogli wybrać się nawet na kilkudniowy wypad poza miasto. Na rynku mamy mnóstwo różnych producentów akcesoriów motocyklowych, więc osoba nieobeznana w temacie nie wie w jakim kierunku się zwrócić. Na dzień dzisiejszy ciekawą opcją wydają się kufry firmy Shad. Największą ich zaletą jest wytrzymałość, wytrzymałe kufry Shad są wstanie znieść naprawdę bardzo dużo. W przypadku gdy zaliczymy motocyklem wywrotkę tak, że kufry uderzą o asfalt, to i tak nic im się nie stanie. Tworzywo użyte do produkcji kufrów Shad jest odporne na uszkodzenia, więc takie sytuacje nie są straszne kufrom. Poza niewielkimi przetarciami kufrom nic się nie stanie. Kufry są wyposażone w zamek na kluczyk, dzięki temu możemy przewozić w nich kosztowne rzeczy, ponieważ mamy pewność, że nikt się nie dostanie do środka. Kufry są dostępne w bardzo szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki temu możemy je dopasować do koloru motocykla.

Dostęp do wyżej opisanych kufrów jest naprawdę bardzo dobry. Nie musimy ich specjalnie sprowadzać z za granicy, wystarczy że wybierzemy się do dobrego sklepu motocyklowego. Zakupu możemy dokonać również przez internet, prosto ze strony producenta i poczekać aż zostaną one nam dostarczone przez kuriera. Dwa kufry boczne firmy Shad kosztują od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych. Razem z kuframi dostajemy stelaż potrzebny do montażu, wszystkie potrzebne śruby, kluczyki do zamków w kufrach, a także zestaw kluczy potrzebnych do montażu.