Folie ochronne to specjalne folie, które chronią przed zranieniem odłamkami szkła w przypadku jego rozbicia. Folia ochronna silnie wzmacnia szklaną powierzchnię, zmniejszając w ten sposób ryzyko obrażeń i uszkodzenia mienia. Folie zabezpieczające są używane głównie do ochrony domów i biur przed włamywaczami.

Zalety folii antywłamaniowej na okno

folia antywłamaniowa na oknaChociaż szkło pokryte folią można rozbić, włamanie się do budynku wymaga więcej wysiłku i czasu, co skutecznie zniechęca włamywaczy do dalszych prób. Okna zabezpieczone folią ochronną są bardziej odporne na wysokie temperatury niż okna bez folii. Okna składają się z dwóch lub trzech szyb. Zewnętrzna szyba (bez folii) jest łatwa do rozbicia. Wewnętrzna szyba z folią jest trudna do rozbicia. Wymaga to użycia ciężkich przedmiotów, takich jak metalowe pręty lub kamienie. Potrzeba znacznej siły i, co najważniejsze, czasu, aby wielokrotnie uderzyć w szybę. Wysokiej jakości folia antywłamaniowa na okna wykonana jest z grubej folii PET i mocnego przezroczystego kleju. Standardowo przyklejana jest od wewnątrz, a krawędzie folii ukryte są pod uszczelką okienną. Dlatego bardzo trudno jest określić, czy folia została przyklejona do szyby. Folia na wewnętrznej stronie szyby jest odporna na bezpośredni dotyk intruza. Folia utrzymuje rozbitą szybę w jednym kawałku, utrudniając intruzom jej rozbicie.

Nawet jeśli folia jest łatwo dostępna i nikt nie reaguje na próby rozbicia szyby, jest to bardzo trudna i czasochłonna operacja, która wymaga odpowiedniego sprzętu i czasu. Folia antywłamaniowa nie tylko uniemożliwia włamywaczom wejście do budynku, ale także chroni mieszkańców przed odłamkami szkła pochodzącymi z eksplozji na zewnątrz budynku. Tego typu folia jest jest przejrzysta, nie zmienia obrazu.