Pojawienie się stylu industrialnego w aranżacji wnętrz zainspirowało wielu producentów mieszanek cementowych do prac nad ich modyfikacjami. Bazą wyjściową jest beton architektoniczny o dużych możliwościach dowolnego kształtowania. Uzupełnieniem industrialnych aranżacji wnętrz są betonowe posadzki, których technologia wykonania osiągnęła bardzo wysoki poziom.

Odporne podłogi z betonu

trwałe betonowe posadzki w domuElementy wykończeniowe wykonane z betonu są obecnie bardzo popularne dzięki możliwości dopasowania do każdej aranżacji wnętrz. Mogą one również stanowić nie tylko doskonałe uzupełnienie ale mogą być motywem przewodnim i budować atmosferę wnętrza. Z betonu wykonuje się znakomite dekoracyjne panele ścienne oraz szereg użytkowych elementów i detali jak meble, blaty kuchenne, zlewozmywaki, umywalki, donice i wiele innych przedmiotów użytkowych oraz artykułów dekoracyjnych. Jest to również świetny sposób na trwałe betonowe posadzki w domu, w biurze oraz wszystkich innych wnętrzach. Posadzki betonowe są bardzo dobrą alternatywą dla innych znanych technologii wykonawczych. Rozważając wykonanie betonowej posadzki nie należy ulegać mitowi, że jest to podłoga obciążająca konstrukcję. Nic bardziej mylnego. Posadzka betonowa jest wykonana z cienkiej warstwy betonu o ciężarze nie większym niż podłogi wykonane z glazury. Oczywiście warstwę betonu można ustalić indywidualnie według własnych potrzeb. Posadzki betonowe dekoracyjne wykonuje się ze specjalnych mieszanek cementowych. Mogą one mieć barwę naturalnego betonu lub dzięki naturalnym barwnikom mineralnym można uzyskać dowolny kolor masy betonowej. Dodatkiem do mieszanek cementowych na podłogi są również kruszywa. Za pomocą wspomnianych komponentów można uzyskać znakomite efekty dekoracyjne imitujące naturalny kamień. Aby uzyskać efektowny rezultat wylewkę betonową poddaje się obróbce mechanicznej poprzez szlifowanie i polerowanie. W zależności od intensywności przeprowadzonej obróbki można uzyskać posadzkę matową lub lśniącą. Dla wzmocnienia odporności na wilgoć i zaplamienia posadzkę pokrywa się warstwą impregnatów zabezpieczających.

Jednym ze sposobów na wykonanie betonowej bardzo cienkiej i trwałej posadzki betonowej jest użycie mikrocementu. Jest to materiał, którym można powlekać bezpośrednio stare posadzki bez ich demontażu. Świetnie przylega do drewna, metalu, szkła, plastiku, materiałów drewnopochodnych. Podstawową zaletą posadzek z mikrobetonu jest równa, gładka warstwa bez konieczności wykonywania dylatacji.