Wyjątkowe chwile, którymi wypełniony jest dzień ślubu, aż się proszą o uwiecznienie w kadrze. Warto dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji odnośnie do tego, z jakich usług fotograficznych będzie się korzystać. Jakie są możliwości w dziedzinie zdjęć ślubnych?

Fotograf ślubny i reportaż

fotografNajważniejszą i podstawową usługą, jeśli chodzi o fotografię podczas tego ważnego dnia, jest wykonanie reportażu ślubnego. Według portalu http://www.optyczne.pl to dzięki niemu na zdjęciach pozostaną na zawsze utrwalone emocje z przebiegu ceremonii zaślubin oraz przyjęcia albo wesela. Później wielokrotnie będzie można wracać do tych wspaniałych chwil. Oczywiście, aby tak było, trzeba skorzystać z usług naprawdę dobrego fotografa ślubnego. Powinien on posiadać odpowiednie umiejętności, ale także wyczucie. Nie jest łatwo uchwycić wydarzenia, które już się nie powtórzy. Wiadomo, że w czasie ślubu wszystko dzieje się bardzo szybko i często fotograf ślubny ma jedną jedyną szansę, aby uwiecznić jakiś znaczący moment. Musi być więc stale przygotowany, aby nic ważnego mu nie umknęło. Według strony www.sacalobra.pl dobrze jest też, kiedy fotografia ślubna wyłapuje emocje. Ważne, aby ich na tych zdjęciach z przebiegu dnia nie brakowało. Usługodawca nie powinien aranżować sztucznych sytuacji. Zamiast tego powinien skupić się na wyłapywaniu pięknych gestów, uśmiechów czy łez wzruszenia. Dzięki temu fotografia będzie po latach wciąż wywoływać piękne wspomnienia. Po jakimś czasie od ślubu zwykle odbywa się sesja małżonków. Nie jest to już element konieczny, ale wiele par się na nią decyduje, aby jeszcze lepiej uwiecznić siebie z tego okresu oraz uczucia względem tej drugiej osoby, z którą planuje się spędzić resztę życia.

Ciekawe miejsca na sesje ślubne

sesjaTym, co istotne podczas zdjęć wykonywanych w plenerze, jest na pewno lokalizacja. W zależności od tego, skąd pochodzą Państwo Młodzi, mogą wybrać po prostu jedno z typowych, atrakcyjnych miejsc:

  • w Warszawie
  • czy Wrocławiu,

gdzie zwykle odbywają się sesje ślubne. Jeśli jednak istnieje jakieś szczególne miejsce, w którym para się poznała, albo które jest dla niej szczególnie ważne z innych względów, warto wybrać się na sesję właśnie tam. Dobry fotograf z pewnością zaaprobuje taki wybór. Wykonując zdjęcia ślubne w znaczącym dla pary miejscu będziemy można powrócić do wspólnych wspomnień, co wpłynie na pewno korzystnie na wartość sentymentalną fotografii. Młodym będą też na pewno towarzyszyć wówczas inne, bogatsze emocje. Dobrze jest wybrać na sesję miejsce, które nie jest takie oczywiste. Dzięki temu jest bardziej oryginalnie i można osiągnąć zaskakujący efekt. Można wybrać się nawet do Lublina czy za granicę, jeśli tam właśnie mieści się bliska Młodym przestrzeń. Oczywiście, dalekie podróże z fotografem są kosztowne, ale często można znaleźć istotne dla siebie miejsca całkiem blisko. Najlepiej wybrać takiego usługodawcę, który w razie czego podpowie i będzie zachęcał do realizacji nietypowych pomysłów.

Współpraca kamerzysty z fotografem na weselu

fotografiaFotograf ślubny może jednak nie być jedynym usługodawcą odpowiedzialnym za utrwalanie wspomnień. Często pary młode korzystają również z oferty kamerzysty. Wideofilmowanie także może być dobrym pomysłem. Na stronie www.fotoifilm-lublin.pl można przeczytać, że dzięki niemu można uwiecznić minione chwile w ruchu. Fotografia ślubna nie jest tak „dosłowna” jak właśnie film. Trzeba jednak zwrócić baczną uwagę na to, aby usługodawcy nie wchodzili sobie wzajemnie w drogę. W przeciwnym razie niestety żaden z nich może nie spełnić oczekiwań. Każdy usługodawca, którego się wybierze, powinien umieć działać tak, aby dać też pole do popisu drugiej osobie. By mieć pewność, że zatrudnieni ludzie to potrafią, można skorzystać z oferty jednej firmy. Często kamerzysta na wesele i fotograf jednoczą siły i tworzą po prostu zespół, który odpowiada za kompleksowe usługi weselne. Można wtedy wybrać albo tylko jednego z nich, albo obu naraz. Wiadomo, że skoro działają razem, to muszą umieć współistnieć podczas wykonywania reportażu z innym specjalistą.

Fotobudka na wesele – zalety i wady

Fotobudka na weseleInnym pomysłem, o którym warto wspomnieć przy okazji omawiania kwestii fotografii, jest fotobudka. Obecnie jest ona bardzo popularna, gdyż świetnie sprawdza się jako dodatkowa atrakcja dla gości. Pozwala na uwiecznienie głupich min w zabawnych kostiumach i z rekwizytami. Chętnie bawią się w takie robienie zdjęć zarówno starsi, jak i młodsi. Według strony http://www.twojdzien.com fotobudkę można wynająć na godzinę albo na dłuższy czas. Zakres świadczonych usług przez firmę wypożyczającą fotobudkę może być różny. Zwykle o tym jak bogaty pakiet wybiorą młodzi, zależą ich finanse. Fotobudka na wesele w Warszawie nie jest tanią opcją, ale na pewno dobrze jest się nad nią zastanowić. Może bowiem uświetnić każdą zabawę.

Podsumowanie

Zdjęcia to jedna z najlepszym pamiątek po ślubie. Istotne jest więc, aby zadbać o ich jakość, a także dobrze przemyśleć zakres świadczonych usług fotograficznych i filmowych. Tych chwil nie da się powtórzyć, a usługodawcę można wybrać tylko raz. Powinien być to zatem rozsądny wybór.