Razem ze znajomymi wybraliśmy się w tym roku na wspólny wakacyjny wypad nad morze. Wszystko dobrze zaplanowaliśmy. Mieliśmy wynajęty domek, ogarnęliśmy kwestię wyżywienia, jak również zaplanowaliśmy różne dodatkowe wycieczki i atrakcje. Ja podczas wyjazdu kręciłam też film.

Płyty DVD na prezent

tłocznia płyt dvdLubiłam kręcić amatorskie filmiki, miałam własną kamerę. Pomyślałam, że taki film będzie fajną pamiątką z wakacji. Będę kręcić wszystko, a potem to się zmontuje i nagra na płytkę. Nie pomyślałam jednak o kwestiach technicznych. Sam film trwal mniej więcej godzinkę. Miał zbyt duży rozmiar, żeby można go było przesłac mailem, a i zgrywanie na dysk zewnętrzy trochę by trwało. Nie miałam w laptopie funkcji wypalania płyt, zatem musiałam szukać innego rozwiązania. Tylko tłocznia płyt DVD była w stanie zaradzić mojemu problemowi. Tam bym oddała film, oni by go sobie zgrali a potem nagrali na płytki dla wszystkich znajomych. Chciałam mieć pewnośc, że film nie straci na jakości przy kopiowaniu, jak i wszystko będzie dobrze działać. Na miejscu okazało się, że mogę także wybrać sobie nadruk na płycie i to zupełnie za darmo. Chodziło o tą grafikę co jest na górze. Tam można dać napis ,,Film z wakacji”, czy coś w tym stylu. Tak by kazdy wiedział co znajduje się na tej płycie DVD. Ta opcja mi się spodobała i dokupiłam jeszcze takie małe koszulki na płytki. Z jednej strony były przeźroczyste, taka folijka, a z drugiej mleczne, taki miękki materiał, by płyta się nie rysowała. Potem miałam już wszystko.

Znajomi byli zaskoczeniu tym, że przygotowałam dla nich profesjonalny film. Sądzili że tak po prostu nagrywam sobie różne rzeczy, a nie że chcę zrobić jakąś kompilację, z muzyką i w ogóle. Byli pozytywnie zaskoczeni i mówili, że plyta DVD z filmem wakacyjnym to ich ulubiona pamiątka z wyprawy.