Większość z nas nie przykłada uwagi do tego, jakiej jakości jest opakowanie zakupionego towaru, na przykład spożywczego. Inaczej jest w przypadku samych producentów towarów, zwłaszcza tych bardziej delikatnych. Karton pełni w nich funkcje ochronna ale także reklamową.

Przyczyny popularności składanych opakowań

opakowania składaneBez opakowań nie moglibyśmy cieszyć się nowo zakupionym towarem w idealnym stanie. Opakowania pełnia bowiem ważną funkcję ochronną dla danego towaru, szczególnie w przypadku elektroniki, czy na przykład żywności. Również w przypadku butów jakość opakowania jest bardzo ważna aby dany towar mógł w dobrym stanie przetrzymać drogę od jego wyprodukowania do dotarcia do sklepów, a następnie do klienta. Na jakość opakowań wpływ ma oczywiście jakość zastosowanej w ich produkcji tektury. Z niej powstają na przykład opakowania składane, ale także te o bardziej niestandardowych wymiarach czy kształtach. Opakowania składane to nieco odrębny rodzaj opakowań, bardzo często używany na przykład w różnego typu hurtowniach, czy sklepach internetowych. Sprzedawane są one w postaci  rozłożonej, dzięki czemu można ich zakupić bardzo dużą ilość. Są one dostępne w bardzo różnych rozmiarach, od tych bardzo dużych do tych praktycznie miniaturowych. Dzięki temu można w nie zapakować różnego rodzaju sprzęt, od dużego sprzętu AGD po na przykład małe słuchawki. Kartony składane do złożenia nie wymagają klejenia, dzięki czemu  pakowanie w nie towaru nie sprawia żadnych problemów i przebiega błyskawicznie. Mimo to, tego typu opakowania bardzo dobrze chronią przewożony towar przed wszelkimi uszkodzeniami. Jak w przypadku każdego innego opakowania, najważniejsze dla kartonów składanych jest to, z jakiego rodzaju tektury je stworzono. Jeżeli naprawdę zależy nam na wytrzymałości, zaleca się stosowanie tych opakowań, do wyprodukowania których użyto co najmniej trójwarstwowej tektury. Dzięki temu, po złożeniu takiego pudełka tworzy ono stabilną konstrukcję i jest niskie ryzyko samoistnego złożenia się takiego kartonu.

Każdy z nas lubi, gdy zamówiony prze Internet towar zostanie dostarczony w idealnym stanie. Najważniejszy wpływ na to ma sposób zapakowania takiego towaru. Aby towar wytrzymał w dobrym stanie etap transportu, trzeba go zapakować w wytrzymałe opakowanie kartonowe.