Alkohol to substancja która towarzyszy człowiekowi praktycznie od początku ludzkości. Ma on szkodliwy wpływ na wszystkie nasze tkanki i narządy. Za pośrednictwem krwioobiegu dociera do mózgu gdzie wyrządza olbrzymie i czasami nawet nieodwracalne szkody. Niszcząc układ nerwowy powoduje zmiany nastroju, myślenia i zachowania. Im większe stężenie alkoholu we krwi tym silniejsze działanie psychoaktywne.

Skuteczne leczenie choroby alkoholowej

prywatne ośrodki leczenia alkoholizmuAlkohol to substancja która pomimo niszczycielskiego wpływu na organizm człowieka jest przez niego akceptowana i ogólnie dostępna. Praktycznie możemy go spotkać w każdym mieszkaniu i niemal na każdej uroczystości bez względu na to, z jakiej okazji jest organizowana. Zażywany systematycznie, nawet w niewielkich ilościach bardzo szybko uzależnia. Przy czym moment w którym wchodzimy w uzależnienie jest praktycznie niezauważalny i dotyczy praktycznie wszystkich niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia i zajmowanej pozycji społecznej. Osoba uzależniona ma największy problem z akceptacją swojej choroby, ponieważ bez przerwy uważa iż jest w stanie decydować i kontrolować ilość spożytego alkoholu. Nie widzi krzywdy i nieszczęścia jakie wyrządza sobie i swoim bliskim. Dlatego jedynym ratunkiem są dla niej prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu, nowoczesne i profesjonalnie prowadzone oraz odpowiednio wyposażone. Znajdą tam najlepszą kadrę terapeutyczną w postaci lekarza, terapeuty, psychologa czy pielęgniarki. Przez cały pobyt będą mogli korzystać z leczenia oraz intensywnie prowadzonych terapii. Nawet po opuszczeniu ośrodka będą mogli korzystać z pomocy i wsparcia personelu.

Pamiętajmy, że uzależnienie to nie wyrok i jak każde schorzenie można je skutecznie leczyć. Wystarczy w odpowiednim czasie podjąć właściwą decyzję i zgłosić się na terapię. Kontakt do ośrodka znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Koszt pobytu nie jest wysoki, a fachowa pomoc i efektowna terapia gwarantowana.