Utrata danych może być uciążliwa nie tylko dla osoby potrzebującej ich do pracy, ale także użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych, przechowujących wiele plików prywatnych. Jednak obecna technologia pozwala na odzyskanie stu procent danych, które wydają się utracone bezpowrotnie. Tego typu usługi są świadczone przez firmy, które oferują pomoc w przypadku utraty danych z komputerów firmowych lub prywatnych. W przypadku jakich urządzeń możliwe jest przywracanie danych?

Przywracanie danych z dysków twardych

odzyskiwanie danych z dyskuJednym z najbardziej popularnych procesów przywracania utraconych danych jest przede wszystkim odzyskiwanie plików, które były zapisane na dysku typu HDD. Tego typu dysk twardy jest najczęściej używanym typem dysku komputerowego, co niesie za sobą określone ryzyko utraty wielu ważnych plików. Odzyskiwanie danych z dysku przeprowadzane przez profesjonalne firmy, może dawać nam szereg plusów. profesjonalna firma dba o to, ażeby cały proces przywracania danych był przeprowadzany w profesjonalnym laboratorium. Duża część z nich jest wyposażana w specjalne komory, które pozwalają na otwieranie dysków twardych w zupełnie sterylnych warunkach. Kolejnym typem odzyskiwania danych jest przywracanie plików i danych utraconych na serwerach. Bardzo popularną usługą prowadzoną przez wiele firm tego typu jest przywracanie danych z kart pamięci montowanych w telefonach komórkowych, a także innych urządzeń mobilnych (na przykład pendrive). Urządzenia tego typu należą do jednych z najbardziej popularnych nośników, na których przechowujemy wiele rodzajów danych. Intensywne użytkowanie sprawia, że czasami odmawiają one posłuszeństwa, oraz mogą ulec całkowitej awarii. W takim wypadku firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych, mogą używać specjalnych programów, które powodują, że odzyskanie wszystkich danych z uszkodzonego urządzenia jest proste i skuteczne.

Dzięki firmom świadczącym usługi odzyskiwania danych z wielu nośników, możliwe jest odzyskanie wielu danych, które wydają się utracone bezpowrotnie na skutek awarii lub uszkodzenia mechanicznego danego nośnika. Wiele firm świadczących usługi z zakresu odzyskiwania danych, może także prowadzić usługi skutecznego ich kasowania, czyli odwrotności odzyskiwania, która także jest bardzo popularną usługą.