Na placach budowy niemal zawsze nie było żadnej infrastruktury i zabudowań, w których można było przechowywać materiały czy narzędzia w bezpieczny sposób. Wiele firm wykorzystywało w tym celu kontenery, aczkolwiek w przypadku bardzo dużych projektów okazywały się one zwyczajnie za mało pojemne. Tak było właśnie w naszym przypadku, gdy po otwarciu projektu nie mieliśmy miejsca by składować materiały budowlane.

Modularne hale magazynowe na plac budowy

hale magazynowe producentKontenery nie były wystarczająco pojemne by pomieścić cały inwentarz jaki posiadaliśmy, dlatego zamiast nich, zdecydowaliśmy się na bardziej stałe rozwiązanie problemu braku miejsca. Zdecydowaliśmy się postawić stalową halę magazynową na terenie budowy, służącą jako magazyn oraz warsztat naprawczy narzędzi. Mimo początkowych obaw, okazało się iż nie wymagały one dodatkowego nakładu pracy, gdyż wszystkie hale magazynowe producent stawiał samodzielnie w wybranym miejscu, więc załoga nie musiała przerywać prac by takowe zbudować. Hale były bardzo wygodne i możliwe do rozbudowy, gdyż składały się z gotowych elementów które mogły być łączone i przestawiane bardzo szybko. Wnętrze mogło być więc dopasowane do dowolnego zadania, zarówno służąc jako duży jednopoziomowy magazyn, lub kilkupiętrowa konstrukcja, po zamontowaniu platform i systemu schodów oraz wind towarowych. Podstawowe hale miały ogromną pojemność, a dzięki możliwości wstawienia ścian i przejść mogły być przystosowane do funkcjonowania jako stanowiska pracy, warsztaty obróbkowe czy naprawcze, lub dowolne inne pomieszczenia jakie były potrzebne. Mogły być również wyposażane w oświetlenie, klimatyzację lub nawet dodatkowe wejścia czy bramy na teren hali. Dodatkowe poziomy mogły być zamontowane nawet po postawieniu hali, gdyż całość posiadała bardzo modularną konstrukcję, pozwalającą na łatwe i szybkie zmiany w budowie.

Dostawienie kolejnego pomieszczenia magazynowego czy poziomu w głównej hali mogło być przeprowadzone bez konieczności opróżnienia czy demontażu hali, więc nie przeszkadzało pracownikom w wykonywaniu zadań w trakcie zmiany. Jedną z ogromnych zalet owych hal była możliwość zaprojektowania ich na stronie producentów, dzięki czemu mogły być dostarczone dokładnie w takiej formie, jaką potrzebował kupujący.