Mikroskop cyfrowy jest odmianą tradycyjnego mikroskopu optycznego, który wykorzystuje optykę i kamerę cyfrową w celu przesyłania obrazu do monitora. Mikroskop cyfrowy często posiada własne wbudowane źródło światła w postaci diod LED. Model ten, różni się od tradycyjnego mikroskopu optycznego tym, że nie ma możliwości obserwowania próbki bezpośrednio przez okular. Mikroskop posiada kompaktowe wymiary, bez problemu mieści się nawet w niewielkiej torbie lub walizce. Możemy zabrać go ze sobą wszędzie, nawet jeśli nie dysponujemy dużo ilością wolnego miejsca.

Mikroskop cyfrowy do używania pod wodą

wodoszczelne mikroskopy USBW istocie mikroskop USB to kamera o wysokiej mocy soczewki makro. Zazwyczaj nie posiadają lusterka w celu doświetlania oglądanej próbki, a opierają się na padającym świetle z wbudowanych diod LED usytuowanych obok obiektywu. Światło odbite od próbki wchodzi do obiektywu kamery. Mikroskop jest wystarczająco czuły, dlatego nie potrzebuje dodatkowego oświetlenia z zewnątrz. Wodoszczelne mikroskopy USB podłączane są bezpośrednio do portu komputera. Obrazy są wyświetlane bezpośrednio na ekranie monitora, dlatego mikroskopy te nie posiadają układów okularowych.  Po podłączeniu do komputera mikroskop jest wykrywany, jako kamera video, dzięki czemu bez problemu można go stosować z każdym programem pozwalającym na odtwarzanie video z kamery. Dzięki wbudowanym diodom LED mamy pewność, że nasze obserwacje zawsze będą wyraźne i właściwie naświetlone. Mikroskop pozwala na płynną regulację jasności świecenia diod LED przy pomocy pokrętła. Dzięki temu zawsze optymalnie dopasujemy podświetlenie, jakie chcemy zastosować. Znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, jak: nauka, inżynieria, naprawy mechaniczne sprzętu i części elektronicznych, albo po prostu dla rozrywki czy zamiast lupy przy czytaniu.

Podsumowując, mikroskop z wejściem USB to urządzenie z kilkaset krotnym powiększeniem. Jest on wodoszczelny. Został zaprojektowany z podwójną funkcją. Działa jako endoskop do oglądania trudno dostępnych miejsc i jako mikroskop do powiększania małych obiektów. Można uzyskać wiele poziomów powiększenia w zakresie od 1x do 500x. Regulowane lampki LED i wodoodporny aparat, dadzą gwarancję, że widać każdy szczegół, który chcesz zobaczyć zarówno na powierzchni jak i pod wodą. Istnieje możliwość robienia zdjęć czy filmów. Idealny dla dzieci, do domu i warsztatu.