Osoby prowadzące firmę budowalną, przeważnie muszą sporo pieniędzy zainwestować w jej rozkręcenie. Jest to związane z branżą i specyfiką wykonywanych usług, do których wymagają zastosowania specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Jak wygląda leasingowanie maszyny budowlanej?

leasing maszyn budowlanych kościanZ pewnością nie da się prowadzić większości firm bez telefonu, choć jednego samochodu czy szeregu urządzeń biurowych. Jest to inwestycja, którą muszą ponieść właściciele już na początku działalności. Jednakże są branże, w których zakup nowych sprzętów nie zawsze jest możliwy, ponieważ są bardzo kosztowne. Mowa tu jest, przede wszystkim, o branży budowlanej, w której stosowane są dźwigi, podnośniki, maszyny brukarskie, koparki czy młoty pneumatyczne. Tak naprawdę lista maszyn jest bardzo długa i jest ściśle związana z wykonywanymi pracami. Większość z nich można kupić za kilkadziesiąt, ale też za kilkaset tysięcy złotych, zatem nie są to małe koszty. Jeżeli chcemy uniknąć jednorazowego wysokiego wydatku, to warto się zdecydować na leasing maszyn budowlanych Kościan jest jednym z wielu miastem, w którym można zrealizować taką usługę. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla większości przedsiębiorców, ponieważ wpływa na liczne korzyści podatkowe. Największą zaletą leasingu jest to iż przedsiębiorca może niemalże od razu korzystać z z nowego sprzętu, maszyny czy też samochodu, bez obowiązku jego zakupu, który może się wiązać z wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych. Za leasingowaną maszynę, leasingobiorca opłata stały abonament.

Na rynku są dostępne dwa rodzaje leasingów, które warto poznać zanim podpiszemy umowę. Jest to leasing operacyjny (usługowy) oraz leasing finansowy (kapitałowy), które mają nieco odmienne warunki korzystania z usługi, ale takie samo źródło finansowania.