Plakat, afisz i reklama idą ze sobą w parze. Jednak ręcznie wykonywane postery są wykorzystywane zarówno w marketingu, jak i w dekoracji wnętrz. Autorskie odbitki produkowane są w niszowych, niewielkich nakładach i cieszą się zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów dzieł sztuki oraz designu. Projektanci wnętrz wykorzystują plakaty typu handmade do dekoracji ścian w restauracjach, biurach i lokalach usługowych.

Ręcznie wykonywane, autorskie afisze

plakaty handmadePomysłów na wykorzystanie plakatów we wnętrzach jest wiele. Barwne grafiki o kolorowe reprodukcje mogą śmiało zastępować obrazy i kompozycje ścienne. Autorskie plakaty handmade wykonywane są przez artystów plastyków, grafików komputerowych lub pasjonatów tej sztuki. Popularne są afisze o charakterze reklamowym, marketingowym, które często są uzupełnieniem kampanii promocyjnej. wysoka jakość posterów typu handmade sprawia, że prezentują się zupełnie odmiennie niż zwykłe reklamy. Ręcznie wykonywane plakaty mogą zdobić nowoczesne wnętrza biurowe, sklepy, salony kosmetyczne i fryzjerskie. Wiele firm wykorzystuje autorskie, designerskie serie plakatów w swoich kampaniach reklamowych. Tego typu sztuka użytkowa wywodzi się w przedwojennej Ameryki, gdyż w Stanach Zjednoczonych plakaty są bardzo popularne do dziś. Również w Polsce wielu artystów-grafików zajmuje się tworzeniem wyjątkowych dzieł sztuki użytkowej do wnętrz oraz w celach marketingowych.

Plakat ręcznie wykonany i oryginalnie zaprojektowany ma podobną wartość jak obraz lub inne dzieło sztuki. Projektanci wnętrz często korzystają z afiszów reklamowych, które mogą zdobić ściany mieszkań, biur i sklepów oraz gabinetów kosmetycznych. Popularne są plakaty związane z reklamami. Jest wielu kolekcjonerów plakatów wykonywanych metodą handmade.