Kiedy decydujemy się na wyjazd w góry, warto pamiętać, że nie tylko Tatry to piękne polskie góry. Zwróćmy uwagę na Dolny Śląsk i jego najwyższe góry – Karkonosze. Są one pełne pięknych szlaków, tu znajduje się masyw Śnieżki. I dorośli dzieci będą mieli tu co robić.

Jakie noclegi w Karkonoszach?

karkonosze noclegiKiedy szukamy idealnej opcji na wypoczynek z rodziną , zdecydowanie warto rozważyć Karkonosze. Są one pełne atrakcji i dla starszych i dla najmłodszych. Przede wszystkim – Karpacz wraz ze Śnieżką. To gratka dla miłośników gór. Ci ze starszymi dziećmi spokojnie mogą udać się w kierunku górskiego szczytu – droga jest szeroka. Ci bardziej zapaleni na dalsze wyprawy mogą zwiedzać bardziej oddalone masywy – szczególnie polecane są Śnieżne Kotły. I jeśli chodzi o karkonosze noclegi dla każdego są bezproblemowe do znalezienia. Będą tu i typowe pensjonaty górskie – prowadzone przez osobę prywatną, z pokojami do wynajęcia w domu. One będą też najtańsze. Mamy oczywiście agroturystyki – także te oddalone od głównych miejscowości turystycznych. Ze zwierzętami w zagrodzie i świeżymi, lokalnymi produktami. W tym temacie warto także wymienić miejscówki w typie slow – w starych, poniemieckich domach, odnowionych przedwojennych budynkach, z klimatycznymi wnętrzami. Dla rodzin z dziećmi ciekawą opcją będą zaś domki na wyłączność – z osobną kuchnią miejscem do zabawy, oddzielnym pokojem dla rodziców. Te ostatnie są także świetnym wyborem, jeśli jedziemy na urlop w kilka osób lub w dwie rodziny. Wtedy duża przestrzeń jest nieoceniona, a koszt dzieli się na więcej osób.

Karkonosze to świetne miejsce na wyjazd, czy to we dwoje, czy z rodziną, czy z paczką znajomych. Mamy tu multum atrakcji, stoki, miejscowości wypoczynkowe, zaciszne szlaki i piękną przyrodę.