Karate to sztuka walki gołymi rękami i bez użycia broni. Składa się z rozmaitych technik blokowania lub udaremniania ataku, a następnie kontratakowania. Ciosy w karate mogą być wykonywane ręką, stopą, kolanem, a także głową i innymi powierzchniami ciała. Od zawsze fascynowałam się tą sztuką walki ale nigdy nie miałam z nią  styczności na żywo.

Mój pierwszy trening karate

kimono na karateFilmy o tematyce karate mogę oglądać codziennie. Fascynuje mnie ta precyzyjna i energiczna sztuka walki wschodu. Spacerując po Poznaniu, gdzie studiuję, zobaczyłam duży plakat z karateką. Okazało się, że trwają zapisy na zajęcia karate w różnych przedziałach wiekowych. Przez głowę przemknęła mi myśl, że może spróbuję i zapiszę się na treningi. Tak też zrobiłam, zapisałam się. Na pierwszy trening kupiłam odpowiednie kimono na karate. Kupiłam  profesjonalne kimono, skrojone na miarę ze 100% bawełny. Kimono do karate, a właściwie karategi, wywodzi się z tradycyjnego stroju do treningu innego sportu walki– judo. W odróżnieniu od judogi wykonane jest jednak z lżejszego materiału.  Strój do karate nazywa się karategi. W ten sposób karategi umożliwia ćwiczącemu wykonywanie pełnego zakresu ruchów. Moje było idealne, nie krępowało ruchów  a treningi w nim były przyjemnością. Jestem bardzo szczęśliwa bo teraz już wiem na czym polega walka karate. Znam już wiele technik karate a sama walka idzie mi coraz lepiej.

Wybór kimona do karate  czyli karategi to nie proste zadanie. W stroju karate bluza ma zawsze rękaw o długości 3/4, natomiast spodnie posiadają nogawki sięgające za kostkę. Ważny jest również klin w kroku spodni zapewniający swobodę poruszania się w niektórych pozycjach. Warto kupić odpowiedni i dobrze dobrany strój do sylwetki bo treningi wtedy są idealne.