Żyjemy szybko, intensywnie, chwytamy każdą chwilę i każdą okazję. Więcej godzin spędzamy w biurze niż we własnym domu i nie mamy czasu na spacer czy spokojną lekturę. Jemy to, co kupimy w pobliskim sklepie, kanapkowym barze czy restauracji. Przy wielkiej okazji tylko kupujemy podstawowe składniki w sklepie i przygotowujemy samodzielnie posiłek, wiedząc, co zjemy. Taki tryb życia, a szczególnie odżywiania z czasem każdemu z nas przyniesie niemiłe konsekwencje.

Kiedy wykonać badania na obecność pasożytów?

badanie na obecność pasożytówCoraz częściej borykamy się z różnego rodzaju dolegliwościami. Bóle głowy, których obecność zrzucamy na niewyspanie czy przepracowanie, problemy z układem pokarmowym, bolące plecy, częste infekcje wirusowe przytrafiają się dużo częściej niż kilka lat temu. Chodzimy nieraz od lekarza do lekarza, do każdego specjalisty z innym kłopotem, nie znając źródła problemu, a lecząc objawy. Gdy te mnożą się i przestają do siebie pasować, lekarze często nie stawiają diagnozy. Warto wtedy wykonać badanie na obecność pasożytów. Nasz obecny tryb życia sprzyja zaburzeniom w mikrobiocie jelit. Nie od dziś medycyna wie, że większość naszej odporności zależy właśnie od równowagi mikrobiologicznej, jaka panuje w naszym brzuchu. A wpływ na nią mają stres, jedzenie czy ruch, czyli to, co dziś zaniedbujemy najbardziej. Nietrudno więc o utratę bakterii, które odpowiadają za prawidłowy stan naszych jelit, a łatwo o namnożenie tych szkodzących nam. One często sieją spustoszenie na cały organizm, wydzielając toksyny. Badanie pozwoli nazwać ich konkretne szczepy i skutecznie z nimi walczyć.

Czasem warto podejść bardzo kompleksowo do kwestii zaburzeń organizmu. Ważne, aby dotrzeć do źródła problemu. Często są nim pasożyty, które na skutek naszego niehigienicznego trybu życia zasiedliły się w naszym układzie pokarmowym. Zweryfikowanie ich obecności i podjęcie się ich stopniowej eliminacji powinno poprawić nasz stan zdrowia.