Nasz najnowszy projekt nie przebiegał zgodnie z planem. Już trzykrotnie musieliśmy poprawiać konstrukcję budynku, co przełożyło się na ogromne marnowanie materiałów i równie dużą ilość odpadów. Z racji iż odpady musiały być usunięte natychmiast, gdyż budynek znajdował się w dość gęsto zabudowanym terenie, musieliśmy zaangażować usługi firmy transportowej w celu sprawnego wywozu odpadów.

Szybkie usuwanie odpadów pobudowlanych

odpady budowlane piasecznoBudowany obiekt nie należał do szczególnie dużych, toteż nie zabraliśmy na plac budowy największych pojazdów ciężarowych, które byłyby bardzo przydatne, aczkolwiek zostały przekierowane na inne stanowiska pracy i nie były teraz dostępne. Usuwaniem odpadu musiała więc zająć się firma, która utylizowała odpady budowlane Piaseczno ma jedną taką firmę, która rekomendowana jest wszystkim wykonawcom budowlanym, a chwalona jest przede wszystkim za dokładność i rzetelność. Firma ta samodzielnie dostarczyła nam kontenery, przeznaczone na odpady budowlane każdego rodzaju, a pracownicy zaplanowali wraz z nami harmonogram, na mocy którego odpady miały być zabierane. Odbiór odpadów i ustawienie pustych kontenerów było błyskawiczną czynnością, gdyż do wymiany kontenerów użyto pojazdów z hydraulicznym dźwigiem samochodowym o ogromnej mocy, bez problemu radzącym sobie z kilkutonowymi kontenerami z odpadami.

Wywóz miał miejsce raz w tygodniu, gdyż nie potrzebowaliśmy częstszej utylizacji odpadów, i był ustalony w godzinach pracy załogi, tak by można było zgłosić kierowcom jakiekolwiek zastrzeżenia czy problemy dotyczące transportu czy samego kontenera. Usługi wykonywane były tak sprawnie, iż w większości przypadków żaden nadzór nad załadunkiem czy rozładunkiem kontenerów nie był potrzebny, a jedyną formalnością było potwierdzenie odbioru.