Ocieplając budynek lub po prostu malując go należy otynkować ściany. Nie jest to bardzo pracochłonne, ale zajmuje czas. Dodatkowo kiedy dochodzi jeszcze nierówna powierzchnia lub niestandardowy kształt ściany prace wydłużają się. Za to im szybciej otynkujesz ścianę, tym więcej klientów zdobędziesz, a to przełoży się na Twoje finanse. Tutaj należy przejść do zagadnienia tynków maszynowych, które skracają czas nawet o siedemdziesiąt procent, jednocześnie zmniejszając ilość potrzebnych pracowników.

Korzyści z robienia tynków maszynowych

tynki maszynoweKorzystając z maszyn do pracy możesz zatrudnić mniej pracowników. Lepszym wyborem jest zatrudnić większą ilość pracowników, którzy będą robić tynki maszynowe podczas realizacji kilku zleceń na raz. Maszyna bardzo szybko robi natrysk tynku i dodatkowo go gładzi do takiej formy, jaka jest potrzebna. Mało tego, jest ona bardzo precyzyjna, dlatego korzystanie z takich tynków podczas prac na nieregularnych powierzchniach jest naprawdę opłacalne. Jednak tym, co najbardziej przemawia na korzyść tynków maszynowych jest czas, w jakim wykonuje się pracę. Jeden tynkarz ścianę o powierzchni czterystu metrów kwadratowych będzie robił przez około dziesięć dni. Czterysta metrów kwadratowych to jest średnia wydajność dzienna maszyny tynkarskiej o średniej dyszy, obsługiwana przez jednego pracownika. Wydaje się to nierealne, ale tak jest w rzeczywistości. Nawet klienci o tym wiedzą, oczywiście bez konkretnych liczb, ale na pierwszy rzut oka wydaje się im, że ta metoda oszczędzi czas pracy. Dlatego też firmy robiące tynki maszynowo mają więcej zamówień. Krótszy czas pracy to większa ilość zleceń, a to skutkuje większymi zarobkami. Dodatkowo możesz znacznie obniżyć cenę usług, a w dalszym ciągu będzie to dla Ciebie najbardziej opłacalne. Możesz mi wierzyć, że przekonało się o tym wiele firm budowlanych.

Branża budownicza jest bardzo opłacalna jeśli zatrudniasz profesjonalny personel i dbasz o to, by stale korzystać z nowych technologii. Inżynierowie starają się przyśpieszyć prace, dlatego wymyślają coraz nowsze rozwiązania. Efektywność pracy naprawdę wzrasta, przez co można realizować dużą ilość zleceń. Ceny usług budowlanych spadają, ale firmy w rzeczywistości zarabiają więcej. Rośnie więc popyt i więcej osób decyduje się na remonty oraz wszelkie zmiany budowlane na swoich budynkach.