We Wrocławiu w ostatnim czasie odbywał się przetarg na wywóz śmieci z terenu całego miasta. Jest to bardzo ważna sprawa bo do zgarnięcia są milionowe kwoty, bo jak wiadomo Wrocław liczy sobie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców i wszyscy oni codziennie produkują śmieci. Dlatego wiele firm bardzo skrupulatnie przygotowuje się do takie przetargu, bo wtedy mogą zyskać bardzo dużo pieniędzy.

Ekologiczne kontenery na śmieci

wywóz kontenerów na śmieci we WrocławiuNowa firma, która wygrała przetarg ma zapewnić wymianę wszystkich starych i zniszczonych kontenerów na śmieci na nowe ekologiczne. Są one robione ze specjalnego materiału z odzysku, przez co są one przyjazne dla środowiska. Dodatkowo są wzmacniane od spodu metalowymi dragami, przez co dno nie zwali się pod wpływem ciężkości masy śmieci. Będzie można również wrzucać do nich baterie, bo będzie do tego osoby wejście  z boku śmietnika. Dzięki temu wywóz kontenerów na śmieci we Wrocławiu będzie najbardziej ekologiczny, bo śmieci praktycznie nie będą się ze sobą mieszać. Wielu z nas nigdy nie wiem gdzie takie baterie wyrzucać, dotyczy to również żarówek czy sprzętu elektronicznego. Teraz każdy śmietnik będzie miał male wejścia właśnie na tego rodzaju odpadu. Wpłynie to niezwykle pozytywnie na lokalne środowisko, także dobrze, że przetarg wygrała firma, która właśnie stawia na ekologię i jej rozwój. Już zapowiedziała ona, ze w przyszłym roku będzie chciał rozszerzyć swoje usługi na inne miasta, żeby móc promować ekologiczne wyrzucanie śmieci. Dzięki temu miasto Wrocław, będzie jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska, a same wysypiska śmieci będą miały bardzo ułatwioną pracę. Często podczas sortowania śmieci pracownicy znajdowali bardzo niebezpieczne odpady jak choćby akumulatory, co jest bezpośrednim zagrożeniem nie tylko dla środowiska, ale i dla ludzi, bo jest tam wysoce szkodliwy kwas siarkowy. Teraz takie odpady będą od razu oznaczane jako niebezpieczne i utylizowane w specjalnych pomieszczeniach.

Jak widać proekologiczne firmy coraz częściej zaczynają wygrywać nawet bardzo duże przetargi, dzięki czemu przyczyniają się one do poprawy stanu jakości naszego środowiska. Wrocław i tak jest już bardzo czystym miastem, lecz teraz będą to mogli odczuć również mieszkańcy osiedli, na których były stare i zniszczone kontenery.