Gładka i młodo wglądająca skóra to marzenie wielu kobiet oraz mężczyzn. Niezależnie od stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych z czasem mogą się pojawić zmarszczki. Jest to w pełni naturalne zjawisko, które jest wynikiem działania promieni UV oraz pracy mięśni mimicznych. Możliwe jest jednak skuteczne opóźnienie procesów starzenia albo usunięcie tych zmarszczek, które już się pojawiły. Do wyboru jest wiele zabiegów z tego zakresu.

Decydujemy się na likwidację zmarszczek

likwidacja zmarszczek krakówMedycyna estetyczna stale się rozwija, do wyboru mamy więc wiele zabiegów zapewniające doskonałe efekty w zakresie profilaktyki oraz usuwania zmarszczek. Jeśli interesuje nas likwidacja zmarszczek kraków to odpowiednie miasto do skorzystania z profesjonalnej oferty. Skuteczną metodą jest toksyna botulinowa, która pozwala na wygładzenie lwiej zmarszczki, pozbycie się nierówności z czoła, zmniejszenie widoczności kurzych łapek, a także zmarszczek występujących na szyi. Botoks działa w taki sposób, że powoduje blokadę przewodnictwa nerwowo – mięśniowego. Następujące efekty w postaci rozluźnienia mięśni oraz wyrównania zmarszczek są widoczne najwcześniej kilka do kilkunastu dni od zabiegu i utrzymują się przez okres od trzech do sześciu miesięcy. W profesjonalnych gabinetach oferowane są także zabiegi pozwalające na pozbycie się zmarszczek statycznych. Doskonałe efekty dają peelingu enzymatyczne, które są delikatne dla skóry i nie powodują jej uszkodzenia.

Jako naturalny wypełniacz stosuje się kwas hialuronowy i podaje do głębszych warstw skóry. Jest on dobrze tolerowany przez organizm, daje także szybkie efekty, które utrzymują się przez około rok. Preparaty z kwasem hialuronowym są stosowane do redukowania zmarszczek, wypełniania zapadnięć na twarzy, a także bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek wokół ust. Jest on polecany na opadające policzki czy do usunięcia lwiej bruzdy.