Posiadałem w garażu kilka aut, ale jedno z nich miało dla mnie szczególną wartość. Było to auto zabytkowe, które udało mi się kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Oczywiście wymagało ono kilku drobnych napraw, ale wszystkim postanowiłem zająć się osobiście, bo potrafiłem to zrobić.

Kierownica jak nowa dzięki przeprowadzonej renowacji

renowacja kierownicy skórzanejPrzede wszystkim skupiłem się na skórzanej kierownicy, która zdecydowanie wymagała renowacji. Wiedziałem jak wygląda renowacja kierownicy skórzanej, gdyż już kiedyś ją wykonywałem. Kupiłem wszystko, czego potrzebowałem i postanowiłem w sobotę zabrać się do działania. Tego dnia miałem mnóstwo wolnego czasu i mogłem wszystko dokładnie wykonać. Najpierw musiałem pozbyć się resztek starej powłoki z kierownicy. Sporo mi to zajęło, bo powierzchnia musiała być równa. Dopiero po tym odtłuściłem kierownicę i nałożyłem na kierownicę lakier bazowy. Wybrałem idealnie pasujący kolor i byłem z tego faktu zadowolony. Kiedy już odczekałem odpowiednią ilość czasu, to nałożyłem na kierownicę lakier bezbarwny i to było banalnie proste. Pozostała mi na koniec impregnacja kierownicy i wszystko było gotowe. Renowacja mojej kierownicy skórzanej była dość czasochłonna, ale wszystko zrobiłem zupełnie sam i efektami byłem niezmiernie zadowolony. Kierownica wyglądała tak jakby była nowa a lakier, którego użyłem idealnie pasował do pozostałych elementów w samochodzie. Pozostało mi jeszcze kilka poprawek lakierniczych do wykonania, ale tym zajmę się w innym terminie.

Mój sąsiad był pasjonatem aut zabytkowych i jak pokazałem mu kierownicę, którą odnowiłem, to był bardzo zaskoczony. Pytał mnie jakich produktów użyłem i czy sam będzie potrafił taką renowację przeprowadzić. Obiecałem mu pomóc i bardzo się ucieszył z tego powodu.