Wypadki zdarzają się codziennie na drodze, w domu, czy w pracy. Większość z nas tylko w szkole podstawowej na zajęciach z Przysposobienia Obronnego miała styczność z zasadami postępowania w razie wypadku. Często nasza reakcja w ciągu pierwszych minut po wypadku, może komuś uratować życie. Jednak ciągle zbyt mało osób wie jak postąpić w takiej sytuacji

Kto uczestniczy w kursach z pierwszej pomocy?   

profesjonalne kurs pierwszej pomocy w warszawieW większości warszawskich firm, pracownicy przechodzą obowiązkowe szkolenia z Bezpieczeństwa Higieny Pracy, na których między innymi zapoznają się z zasadami dotyczącymi postępowania w razie wypadku. Jednak dopiero profesjonalne kurs pierwszej pomocy w Warszawie może przeszkolić pracowników w rzetelny sposób w kwestii ratowania życia drugiemu człowiekowi. Zgodnie z zasadą, pierwsza pomoc to wszystkie działania mające na celu ratowanie, lub podtrzymanie czynności życiowych do momentu przyjazdu profesjonalnych służb ratowniczych. Każda osoba, która jest świadkiem wypadku powinna udzielić takiej pomocy osobie poszkodowanej, jednak mało kto wie co powinien zrobić w takiej sytuacji. Kursy są kierowane do każdej grupy zawodowej, oraz do osób indywidualnych, które chcą się nauczyć podstawowych czynności jakie mogą wykonać, aby pomóc drugiej osobie. Podstawowe informacje są przekazywane w czytelny sposób przez czynnych zawodowo ratowników medycznych, którzy poza teorią, pokazują kursantom jak się zachować w razie wypadku od strony osoby poszkodowanej, oraz ratującej życie. W momencie wypadku liczą się minuty, dlatego tak ważna jest pierwszą pomoc udzielana przez świadków zdarzenia. Czasem może wystarczyć ułożenie uczestnika wypadku w bezpiecznej pozycji i udrożnienie mu dróg oddechowych, a innym razem może być konieczny masaż serca, a nawet użycie defibrylatora. Wszystkich tych czynności nauczymy się w trakcie kursu, oraz będziemy mogli je przećwiczyć w symulowanych sytuacjach aranżowanych przez ratowników medycznych. 

Kursy z pierwszej pomocy w stolicy są organizowane średnio raz w tygodniu przez różne firmy szkoleniowe. Ich cena zależy od zakresu szkolenia i ilości osób uczestniczących w kursie. Od paru lat systematycznie wzrasta świadomość ludzi i coraz częściej przechodzą takie kursy osoby indywidualne, aby w razie zagrożenia umieć pomóc sobie i swoim bliskim.