Robimy remont w naszym mieszkaniu. Kupiliśmy je niedawno. Było z rynku wtórnego i wymagało odświeżenia. Jedną ze zmian, jakie chcemy wprowadzić, jest zmiana typu ogrzewania. Do tej pory były tam stare żeliwne grzejniki. Chcemy, żeby wszystko w domu było elektryczne. Wyrzucamy starą kuchenkę gazową i montujemy elektryczną. Taka sama zmiana czeka system ogrzewania. Do remontu wynajęliśmy doświadczona ekipę. Mimo to odnowa mieszkania będzie trwała ponad trzy tygodnie. Wszystko to z powodu czasu oczekiwania na niektóre zamówione meble i urządzenia kuchenne.

Dobry grzejnik konwektorowy

dobre grzejniki konwektorowePostanowiliśmy przejść na ogrzewanie elektryczne. Chcemy, żeby nasze mieszkanie było nowoczesne. Zamontujemy dobre grzejniki konwektorowe. Grzejniki konwektorowe składają się z obudowy, która nie pełni funkcji grzewczej, a jedynie osłonową. W niej znajdują się rury wyposażone w aluminiowe lub miedziane ożebrowanie. Z eksploatacyjnego punktu widzenia od pozostałych grzejników różni je to, że ciepło do pomieszczenia przekazują niemal w całości (80–95%) poprzez konwekcję (obudowa jest co najwyżej letnia). Przepływ powietrza może być przy tym grawitacyjny, bądź wymuszony wentylatorem (w tym drugim przypadku konwektory po zasileniu zimną wodą mogą służyć również do wychładzania pomieszczeń). Mają wiele zalet. Te elektryczne są lekkie i poręczne – oznacza to, że mogą być wykorzystywane do dogrzania pomieszczeń w sytuacjach awaryjnych lub poza sezonem grzewczym, kiedy temperatura w niektórych pokojach spada do nieprzyjemnego poziomu. Są również łatwe w obsłudze, a ponadto grzeją szybko i efektywnie, dlatego sprawdzą się w każdym domu. Te montowane na stałe są dość łatwe w obsłudze, niezawodne i niedrogie. Myślę, że idealnie sprawdzą się w naszym mieszkaniu.

Remont dobiega końca. Oczekujemy jeszcze na meble do dużego pokoju. Zamówiliśmy takie ładne drewniane szafki z metalowymi elementami. Niestety czas oczekiwania na nie to cztery tygodnie. Wczoraj przywieźli nam nową kuchenkę i zmywarkę. Dziś dojechała lodówka. Powoli nasze mieszkanie zapełnia się. Mieszkanie jest odmalowane, ekipa położyła nowe płytki w łazience i panele w pokojach. Wszystko wygląda bardzo ładnie. Jestem bardzo ciekawa jak będzie sprawdzać się nowe ogrzewanie. Sezon grzewczy już niedługo.