• Post author:
  • Post category:Maszyny

 

Blacha jest zdecydowanie jednym z bardziej popularnych półproduktów pochodzących ze stali. Oczywiście blachę wykorzystuje się do produkcji pokryć dachowych, ale oprócz tego ma ona wiele różnych innych zastosowań. Kluczowe w jej przypadku jest wybranie odpowiedniego sposobu obróbki.

Jaka prasa krawędziowa jest najdokładniejsza?

siedmioosiowa prasa krawędziowaBlacha jest zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych półfabrykatów pochodzących od stali. To właśnie z niej tworzy się pokrycia dachowe, ale oprócz tego jej forma ułatwia jej późniejsze przetwarzanie na siatki czy też pręty. W wykorzystywaniu blach w zatasowaniach produkcyjnych najważniejsze jest, aby użyć odpowiedniego sposobu obróbki. Jedynie takie maszyny do obróbki, jak na przykład siedmioosiowa prasa krawędziowa, są w stanie obrabiać blachę bez ryzyka że przy tym uszkodzą jednocześnie znajdujące się na niej powłoki ochronne. Kluczowe w działaniu pras krawędziowych jest to, ze do obróbki nie wykorzystują one ciepła, ale działające odśrodkowo siły mechaniczne jak również i fizyczne. Tym samym znajdująca się na powierzchni blachy powierzchnia ochronna nie zostaje naruszona, nawet na krawędziach, co w przypadku użycia na przykład wycinarki laserowej mogłoby spowodować odparowanie znajdującej się na blasze powłoki ochronnej. Używanie pras krawędziowych, szczególnie tych siedmioosiowych, może być szczególnie przydatne, gdy ma zostać ona później użyta właśnie jako pokrycie dachowe. Działania pras krawędziowych jest bardzo proste, niezależnie od jej rodzaju. Arkusz blachy, który ma zostać poddany obróbce, umieszcza się w prasie, gdzie jest ona kilkukrotne zginana albo do momentu uzyskania odpowiedniego zagięcia, albo do całkowitego przerwania blachy w wybranym miejscu. Działanie pras krawędziowych jest obecnie wspomagane bardzo często przez sterowanie komputerowe, dzięki czemu działanie tej właśnie maszyny jest jeszcze bardziej precyzyjne i niezawodne. W większości przypadków, po obróbce pryz pomocy prasy krawędziowej nie są wymagane żadne poprawki, które mogłyby opóźnić wykorzystywanie blachy w produkcji.

Blacha to zdecydowanie najczęściej wykorzystywany półfabrykat pochodzący od stali. Wynika to z  faktu, że blachy mogą mieć bardzo wiele różnych zastosowań, od użycia jako pokrycie dachowe aż do dalszego przetwarzania w celu uzyskania na przykład stalowej siatki.