• Post author:
  • Post category:Dziecko

Śpiworek dla niemowlaka to jedna z najbardziej niezbędnych części wyposażenia garderoby małej pociechy. Idealnie sprawdzi się przede wszystkim podczas podróży samochodowym fotelikiem, w wózku, a także w łóżeczku. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego produktu.

Jaki wybrać najlepszy śpiworek?

śpiworek z nogawkamiNie da się ukryć, że śpiworek dla niemowlaka cieszy się coraz to większą popularnością. Najważniejszy jest fakt, że są odpowiednio praktyczne, zdrowe i zapewniają pełną wygodę i komfort dla naszego dziecka. Ponadto, są proste w utrzymaniu, gdyż bez problemu można je prać w pralce mechanicznej. Decydując się na zakup należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał z jakiego został on wykonany oraz z jakiej konkretnie jest grubości. Nie bez znaczenia jest również cel w jakim będzie wykorzystywany – czy podczas podróży w foteliku, czy w łóżku, a może w łóżku. Od nas zależy także czy zdecydujemy się na śpiworek zapinany na napy lub zamek błyskawiczny. W większości przypadków śpiworki szyte są z bawełny, natomiast te nieco grubsze – posiadają jeszcze specjalny, ocieplany wkład. Śpiworek z nogawkami dla niemowląt powinien posiadać również odpowiedni rozmiar. Nie może być on ani za mały, ani za duży. Jeśli zakupimy mniejszy rozmiar, to śpiworek może okazać się taki, że będzie za bardzo opinał dziecko, co wpłynie na jego dyskomfort. Na rynku dostępne są śpiworki dla niemowlaków w rozmiarze 0-6 miesięcy oraz dla nieco większych dzieci – 6-18 miesięcy i 18036 miesięcy. Dobrze, żeby taki śpiworek miał przy rękawkach gumki, wtedy będzie można mieć pewność, że podczas snu niemowlak nie wpadnie do środka śpiwora. Warto także wybierać taki produkt, który został wyprodukowany z bawełny lub tkanin naturalnych. Dzięki temu nie narazimy wtedy małej pociechy na alergie czy możliwe wysypki. Do spania dla niemowlaka idealnie sprawdzi się śpiworek, który będzie odpowiadał na wiosnę i jesień. Ważne, aby był przyjemny w dotyku i zapinany na suwak oraz aby pozwalał utrzymać odpowiednią temperaturę dziecka podczas snu.

Śmiało można powiedzieć, że śpiworek przyda się dla każdego niemowlaka. Pozwala zapewnić doskonały komfort oraz wpłynie na lepszy sen dziecka. Co więcej, taki śpiworek sprawia, że niemowlę nie odkopuje się w nocy i nie jest narażony na zmarznięcie.