Praca w lakierni jest pracą w warunkach szkodliwych. Pracownicy stale są narażeni na wdychanie pyłów i oparów, które uszkadzają układ oddechowy, działają drażniąco na skórę czy mogą powodować alergie. Producenci farb i lakierów szukają bardziej ekologicznych i bezpiecznych rozwiązań ale to nie wystarczy.

Filtr kartonowy stanowi zabezpieczenie

filtr kartonowy do ściany lakierniczejWażne są także zabezpieczenia stosowane przez same lakiernie. Każdy pracownik jest wyposażony w maskę i obiór ochronny, często ma także ochronne gogle. Wentylacja w lakierni musi być dobrze wykonana by jak najlepiej zasysała wszystkie drobinki farby, tak by nie zostawały w pomieszczeniu. To także przyspiesza wysychanie lakieru na aucie. Również warto zainwestować w filtr kartonowy do ściany lakierniczej. Filtr jest bardzo chłonny, a jednocześnie można go używać wielokrotnie. Filtr wykonany z kartonu ma kształt harmoniki z wyciętymi otworami. Jest to tak zwany filtr wstępny, to znaczy, że na nim zatrzymuje się większość zanieczyszczeń, a te które się nie osadziły zostaną wychwycone przez kolejny filtr. Dobry filtr do ściany lakierniczej będzie idealnie dopasowany pod względem kształtu i wielkości, jak również jest banalnie prosty w montażu. Wybierając filtr do lakierni trzeba wziąć pod uwagę to jak dobrą filtrację on zapewnia (dobry filtr gwarantuje niemalże sto procent skuteczności). Liczy się także materiał, który będzie odporny na działanie wilgoci. Z pewnością każdy lakiernik doceni działanie dobrego filtra.

Filtr kartonowy do ścianek lakierniczych to zakup którego nie można pominąć. Filtr wychwytują zanieczyszczenia, oczyszczają powietrze i pozwalają na bezpieczniejszą pracę wszystkim lakiernikom. Wystarczy zamontować filtr na ściance a od razu będzie on spełniał swoje zadanie. Warto o tym pamiętać.