Polska kadra piłkarzy ręcznych należy do światowej czołówki, a mimo to piłka ręczna nie jest zbyt popularnym sportem w Polsce. Czas to zmienić, ponieważ reprezentacja potrzebuje świeżej krwi, młodych zawodników, którzy ich zastąpią za parę lat. Powinniśmy zacząć budować boiska, na których młodzi adepci piłki ręcznej mogliby trenować, aby grać coraz lepiej. Przygotowanie boiska dla szczypiornistów nie wymaga zbyt dużego nakładu finansowego, wystarczy utwardzony teren z wyrysowanymi liniami i dwie bramki z siatkami.

Sportowa siatka do bramki

siatki sportowe do piłki ręcznejJeśli chcemy trenować piłkę ręczną nie potrzebujemy dużo, wystarczy nam jak już wcześniej pisałem, utwardzony plac z wyrysowanymi liniami oraz dwie bramki odpowiednich wymiarów, na których zawieszona jest siatka zatrzymująca piłki wpadające do bramki. Siatka jest bardzo ważnym elementem boiska do piłki ręcznej, ponieważ piłka rzucana jest z dużą siłą, przez co leci bardzo szybko i jeśli nie zostanie zatrzymana wewnątrz bramki przez siatkę, to nie zawsze jesteśmy w stanie jednoznacznie określić czy gol został zdobyty. Siatki sportowe do piłki ręcznej wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, dzięki temu są w stanie bez najmniejszych problemów wytrzymywać uderzenia piłki, która leci do bramki z prędkością często przekraczającą granicę stu kilometrów na godzinę. Oczka w siatkach są tak dobrane wielkościowo, aby piłka nie prześlizgiwała się otworami. Siatki do piłki ręcznej składają się z dwóch elementów, pierwszym z nich jest siatka naciągnięta na całą bramkę, mająca na celu zatrzymanie piłki, a drugim tak zwana kurtyna, która jest umocowana tuż za poprzeczką, ma ona za zadanie spowalniać piłki lecące do bramki. Do produkcji siatek wykorzystywane są materiały sztuczne, właśnie stąd się bierze tak duża wytrzymałość siatek.

Siatki do bramek używane w piłce ręcznej możemy kupić w sklepach sportowych. Kwota jaką musimy przygotować na zakup jednego kompletu siatek, mam tu na myśli dwie sztuki, po jednej na każdą bramkę, to około sześćset złotych. Za tę kwotę możemy kupić dobre jakościowo siatki, które posiadają wszystkie atesty. Dzięki temu siatki mogą być używane podczas rozgrywek ligowych, a nie tylko treningowo. Poprawnie używane siatki są w stanie wytrzymać conajmniej kilka lat.