Podawanie pełnowartościowej bogatej w minerały i witaminy paszy dla koni jest bardzo ważne w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Dzięki dobrze skomponowanej diecie nasze zwierzę będzie nie tylko cieszyć się dobrym zdrowiem ale i kondycją i długim życiem. Ważne jest aby koń miał zbilansowaną dietę.

Zdrowa sieczka dla koni

sieczka niskokalorycznaGdy nasze zwierzę zmaga się już z jakimiś chorobami warto zastanowić się nad zmianą diety. Być może nasze zwierzę jest źle odżywiane i z tego powodu pojawiły się u niego problemy ze zdrowiem. Szczególnie niebezpieczna jest otyłość oraz ochwat u koni. W przypadku otyłości za stan zwierzęcia w pełni odpowiada właściciel, który źle skomponował dietę zwierzęcia. W takim przypadku konieczna jest zmiana diety i zapewnienie zwierzęciu odpowiedniego ruchu. Jeśli koń wcześniej był karmiony sianem należy całkowicie zrezygnować z tej karmy i zastosować sieczkę najlepiej tą o niskiej zawartości kalorii. W ten sposób ograniczyć można przyjmowanie przez zwierzę kalorii. Zatem sieczka niskokaloryczna jest odpowiednia dla koni otyłych ale również dla koni młodych, klaczy źrebnych i tych które karmią oraz dla koni w podeszłym wieku. Sieczka zawiera wysoką zawartość włókna, witaminy oraz minerały. Często wzbogacana jest różnymi pierwiastkami które mają wpływ na wzrost zdrowych i mocnych kopyt. Warto podkreślić, że sieczka jest mieszanką wielu roślin i konie chętnie je jedzą. Nawet najbardziej wybredny koń powinien skusić się na nowy zdrowy pokarm. Sieczka jest również o wiele bardziej lekkostrawna co ważne jest dla koni starszych.

Dobrze zbilansowana dieta dla konia jest kluczem do jego zdrowia. Gdy nasz koń zacznie mieć problemy zdrowotne warto wnikliwie spojrzeć na to co wrzucamy mu do koryta. Jeśli zwierzę dostaje wysokokaloryczne pokarmy, a nie ma dosyć dużo ruchu możemy doprowadzić do otyłości, która jest początkiem problemów zdrowotnych zwierzęcia.