Problem z zatkaną kanalizacją czy rurami prędzej czy później dotyka każdego. Warto zatem wiedzieć jak sobie w takiej sytuacji poradzić. Oczywiście najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem jest wezwanie hydraulika, dobrze jest jednak wiedzieć jak we własnym zakresie można sobie z tym poradzić i jakie rozwiązania mogą nam w tym pomóc.

Czy warto korzystać z usług pogotowia hydraulicznego?

hydraulikZatykanie się kanalizacji jest dość powszechne, dlatego warto wiedzieć jakie rozwiązania pomogą nam ten problem rozwiązać. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem w przypadku zatkanej kanalizacji wydaje się być pogotowie hydrauliczne. Należy się jednak liczyć  z tym, że wezwanie pogotowia hydraulicznego to zawsze pewien wydatek, dlatego nim się na to zdecydujemy warto spróbować odetkać rury domowymi sposobami. Według artykułu na portalu mojafirma.infor.pl najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem jest wlanie do odpływu roztworu sody i octu. Roztwór ten powinien rozpuścić zator, o ile oczywiście nie jest on za duży. Jeśli domowe metody się nie sprawdzają można spróbować ze specjalistycznymi środkami, które z powodzeniem można nabyć w większości marketów czy sklepów z chemią gospodarczą. Zasada działania takich środków jest taka sama, należy je wlać do odpływy i zalać pewną ilością ciepłej wody. Należy jednak pamiętać, że takie środki są silnie żrące, a co za tym idzie trzeba zachować ostrożność przy ich stosowaniu. Warto także pamiętać o tym, że większość środków po wlaniu w rury zaczyna wydzielać opary, które są drażniące dla dróg oddechowych, dlatego konieczne opuszczenie pomieszczenia w którym staramy się odetkać kanalizacje i szczelne zamknięcie go. Jeżeli i to rozwiązanie nie przyniesie efektów, wówczas to konieczne jest wezwanie hydraulika lub zastosowanie urządzeń mechanicznych.

Urządzenie do przepychania rur – co może pomóc?

przepychaczkaW przypadku kiedy zawodzą środki chemiczne przy odtykaniu kanalizacji konieczne jest skorzystanie z urządzeń przeznaczonych do odtykania rur. Na podstawie informacji ze strony kanalizacja.net wiadomo, że urządzenie tego typu dostepne są zarówno w wersji elektrycznej jak i mechanicznej, niemniej można tu ogólnie wskazać takie rozwiązania jak

  • przepychacz do kanalizacji (pompa ssąco-tłocząca do udrażniania rur),
  • elektryczne urządzenia do czyszczenia rur,
  • spirale do czyszczenia rur.

Najprostsze i najtańsze urządzenie do przepychania rur to spirale mechaniczne, które wkręca się w kanalizacje, a przy wykręcaniu ich usuwa się zabrudzenia znajdujące się w rurach. Należy jednak zaznaczyć, że zakup zestawu spirali do rur to zwykle kilkaset złotych, a co za tym idzie w zasadzie zakup narzędzi do czyszczenia rur jest mało opłacalny, ponieważ taniej zwykle wychodzi wezwanie hydraulika, a dodatkowo zlecając odetkanie kanalizacji profesjonalnej firmy mamy pewność, że kanalizacja nie zostanie uszkodzona i zostanie prawidłowo udrożniona.

Hydraulik – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

toaletaFirm hydraulicznych obecnie działa na rynku bardzo wiele, a o co za tym idzie należy wiedzieć na co przy wyborze fachowca trzeba zwróci uwagę by mieć pewność, że usługa zostanie przeprowadzona szybko, sprawnie i poprawnie. Po pierwsze warto sprawdzić jakie opinie ma dane pogotowie hydrauliczne. Komentarze poprzednich klientów mogą nam bardzo dużo powiedzieć o jakości samych usług, po drugie warto sprawdzić w jakich godzinach dane pogotowie działa. Dobrze by miało ono taką usługę jak hydraulik 24h. Wówczas według informacji ze strony http://hydraulik-warszawa.info bez względu na porę będziemy mieli pewność, że kanalizacja zostanie szybko naprawiona, co zapewnia zdecydowanie większy komfort. Ostatnią rzeczą jaką przy wyborze należy brać pod uwagę jest wysokość honorarium, jakiego hydraulik oczekuje za odetkanie kanalizacji. Przy czym należy wziąć pod uwagę, że bardzo niska cena powinna być dla nas sygnałem, że usługi mogą być świadczone na niezbyt profesjonalnym poziomie, bardzo wysoka może oznaczać natomiast, że firma zawyża stawki, z tego powodu najbezpieczniejsze jest wybieranie firm, które mają średnie ceny.

Złota rączka – alternatywa dla pogotowia hydraulicznego

HydraulikPrzy problemach z zatkaną kanalizacją można także alternatywnie skorzystać z usług takiego fachowca jakim jest złota rączka. Według www.waszmonter.pl obecnie firmy typu złota rączka działa, wbrew temu co mogło by się wydawać całkiem sporo, a w ofercie swoich usług mają one także i podstawowe prace hydrauliczne takie jak odtykanie kanalizacji. Jest to o tyle ciekawa opcja, że zwykle wynajęcie złotej rączki jest tańsze niż wynajęcie hydraulika, dlatego za nim podejmiemy decyzje o wyborze fachowca warto porównać ceny.

Podsumowując w dwóch zdaniach

Sposobów na poradzenie sobie z zatkaną kanalizacją obecnie jest całkiem sporo. To jakie z nich będzie najlepsze zależy przede wszystkim od tego jak bardzo duży jest problem z kanalizacją.