W dzisiejszych czasach do drukowania stosuje się wiele różnych urządzeń oraz technologii, której jeszcze niedawno nie były dostępne. Dotyczy to przede wszystkim drukowania etykiet i opakowań, których często wykonać trzeba bardzo dużo, a przy tym nie wygenerować zbyt dużych kosztów, nie tracąc też zbyt dużo na jakości.

Warto zainteresować się kliszami fotopolimerowymi

klisze fotopolimeroweNajlepszą jakość osiągnąć można dzięki drukowi cyfrowemu, ma on jednak swoje ograniczenia, szczególnie, jeżeli interesuje nas wykonanie dużej ilości egzemplarzy w krótkim czasie. W takiej sytuacji należy przede wszystkim wykonać odpowiednią kliszę, z której będzie korzystała maszyna drukująca. Jest to rodzaj matrycy, która oparta jest na polimerach naświetlanych lampą ultrafioletową. To pozwala na osiąganie najlepszej jakości przy bardzo dobrym tempie powstawania matrycy. Wykonywanie jej tą droga, niezależnie od podłoża, na którym się ją nanosi, pozwala już w przeciągu kilkunastu minut oddać gotowy do wykorzystania przez maszyny drukujące produkt. Nowoczesne klisze fotopolimerowe wykorzystywane są przez wiele firm drukujących. Metoda tego typu pozwala na efektywne prowadzenie produkcji w firmach, które nie mogą pozwolić sobie na przestój, a potrzebują dużych ilości opakowań na swoje lub też cudze produkty. Duże drukarnie chętnie sięgają po takie własnie rozwiązania problemów z wydajnością.

Po naświetleniu takiej kliszy, należy wymyć ją wodą lub alkoholem, zależnie od typu użytego przez nas materiału oraz technologii. Już po kilkunastu minutach będzie ona gotowa do tego, aby zamontować ją w maszynie drukującej. Uzyskamy w ten sposób materiał, który będzie bardzo wytrzymały, a jakość wydruku stanie na najwyższym dostępnym poziomie i zachwyci nawet najbardziej wymagający klientów.