Już od wielu lat moi bliscy powtarzają mi, że powinienem założyć własną firmę. Mówią tak, ponieważ dostrzegają we mnie żyłkę do interesu. Trudno jest mi im zaprzeczyć. Pewnego dnia, kiedy miałem totalnie dość swojej pracy na etat, postanowiłem założyć własny sklep. Jako że moją pasją jest jeździectwo, postanowiłem wyposażyć swój sklep w artykuły związane ze swoim hobby.

Sklep dla jeźdźców jako pomysł na biznes

sklep jeździeckiJuż od najmłodszych lat pasjonuję się jeździectwem. To moi rodzice zaszczepili we mnie tę pasję, zapisując mnie na dodatkowe zajęcia w stadninie. Już jako mały chłopiec pokochałem konie. Teraz, będąc dorosłym facetem, staram się jak najczęściej odwiedzać stadninę. Jeździectwo daje mi ukojenie i bardzo mnie odstresowuje. Pewnego dnia postanowiłem podjąć kluczową decyzję w kontekście swojej kariery. Zwolniłem się z dotychczasowej pracy. Porzuciłem ją na rzecz założenia własnej firmy. Moim pomysłem na biznes był sklep jeździecki. Jako że mieszkam w dużym mieście, nie obawiałem się, że się nie utrzymam na rynku. Wynająłem lokum w dobrym punkcie i sprowadziłem całą masę produktów wysokiej jakości, które sam bym chętnie kupił dla siebie. Moim planem na rozwój swojego sklepu było sprzedawanie produktów wyłącznie najwyższej jakości. Wszystko po to, by zyskać zaufanie doświadczonych jeźdźców. Chciałem, by to właśnie oni stanowili trzon moich klientów. Miałem nadzieję, że moja misja skończy się powodzeniem.

Teraz kiedy już od kilku miesięcy prowadzę własny sklep dla jeźdźców, żałuję że nie zdecydowałem się na ten krok wcześniej. Do mojego sklepu przychodzą świetni klienci, z którymi często wymieniam się różnego rodzaju poradami. Moja praca jest dla mnie wielką przyjemnością i hobby. Bardzo bym chciał, żeby tak było już zawsze!