Zdecydowałam się przygarnąć psa po przejściach. Wiedziałam, że takie czworonogi mają mniejsze szanse na adopcję, a ja chciałam wziąć pod opiekę właśnie takiego odrzuconego pieska. Adoptowałam kilkuletniego psa ze schroniska. Był on bardzo grzeczny, ale miałam wrażenie, że zupełnie nie potrafi się bawić. Psi behawiorysta wytłumaczył mi, że jest to spowodowane tym, że nikt go tego nigdy nie nauczył.

Kupno piłki na sznurku dla mojego psa

zabawka z piłką na sznurkuPostanowiłam to zmienić. Dowiedziałam się, że w takiej sytuacji dobrze sprawdzi się zabawka z piłką na sznurku. Taka zabawka jest przeznaczona do wspólnej zabawy właściciela z psem, co pomaga nie tylko miło spędzić czas, ale także zacieśnić więzi pomiędzy zwierzęciem, a jego właścicielem. Aby zabawka wydawała się psu bardziej atrakcyjna, można wybrać piłkę z wbudowaną piszczałką, która wydaje charakterystyczny dźwięk za każdym razem, gdy pies odpowiednio chwyci ją pyskiem. Taki bodziec dodatkowo zachęca psa do zabawy i prowokuje go w przyjemny sposób. Zachęcona takimi pozytywnymi informacjami na temat tego typu zabawki, zdecydowałam się ją zakupić jeszcze tego samego dnia w polecanym sklepie internetowym z artykułami dla zwierząt. Szybko przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Kiedy tylko kurier dostarczył mi moje zamówienie, od razu zdecydowałam się zacząć zabawę z psem. Okazała się ona bardzo przyjemna.

Piłka na sznurku okazała się bardzo dobrą zabawą. W dodatku piłka była wysokojakościowa, dzięki czemu nawet po dłuższym użytkowaniu nie odkształciła się ona, ani nie pękła pod wpływem chwytania w zębach przez mojego czworonożnego przyjaciela. Cieszę się, że taka dobra zabawka dla zwierzęcia, była dostępna w niskiej, przystępnej cenie. Chętnie się nią bawię razem z moim psem, który wreszcie miło spędza czas.