Posiadanie blistra jest wygodne. Leki mogą być trudne do zapamiętania i mogą łączyć się zresztą codziennej rutyny. Dzieląc dzienną dawkę na dwie oddzielne paczki, możemy mieć pewność, że przypadkowo nie podwajamy dawki. Należy o tym pamiętać, ponieważ przyjmowanie zbyt dużej ilości leków może być niebezpieczne. 

Opakowanie typu blister jest opłacalną opcją

blistry - producenciPosiadanie blistra w apteczce pomoże nam uniknąć tego błędu. Jeśli szukamy opakowania blistrowego na swój lek, rozważmy poniższe wskazówki. Opakowanie blistrowe typu trapped to rodzaj termoformowanego opakowania blistrowego. Opakowanie to zawiera plastikową część uwięzioną między dwiema warstwami tektury z mikro-żłobkami lub złożoną kartą. Opakowanie zapewnia również wysoki stopień bezpieczeństwa produktu i idealnie nadaje się do recyklingu, ponieważ nie zawiera zanieczyszczeń plastikiem/papierem. Poniżej wymieniono niektóre zalety, jakie posiadają blistry – producenci cały czas je ulepszają. Przyjrzyjmy się bliżej. Używanie blistrów typu trapped to doskonała opcja do pakowania produktów o wysokim stopniu trudności. Ten rodzaj opakowania jest generalnie łatwiejszy do otwarcia niż inne rodzaje opakowań blistrowych. Większość społeczności akceptuje termoformy PET do recyklingu. Folie blistrowe powlekane PVDC są zaprojektowane z cienką powłoką PvdC w celu zmniejszenia przepuszczalności gazu i wilgoci. Folie te są dostępne w standardowych grubościach 20, 40, 60, 90 i 120 mikronów. Folie te są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami GMP i ISO dla opakowań farmaceutycznych. Ponadto powłoka jest odporna na promieniowanie UV i pomaga zapobiegać zanieczyszczeniom. Folie powlekane PvdC są łatwe do barwienia i charakteryzują się wysokim poziomem przezroczystości. Rynek folii powlekanych PVDC jest zdominowany przez jednostronne powlekanie, przy czym jednostronnie powlekane folie PVDC mają największy udział w światowym rynku. 

Powłoki jednostronne są najczęściej stosowane w produktach farmaceutycznych i opakowaniach do żywności i nadają się do szeregu zastosowań. Folie powlekane PVCD są kompatybilne z PVC i są często stosowane w celu wydłużenia okresu trwałości łatwo psujących się produktów. Folie powlekane PVDC są opłacalne i mogą być stosowane do wydłużenia okresu trwałości wielu produktów.