Gabinety kosmetyczne oferują coraz to nowe usługi aby przyciągnąć klientów. Obecnie takich usług jest bardzo duża ilość- ciężko przebić się wśród różnych nowości. Kosmetyka coraz bardziej zaczyna ingerować w naturalny wygląd kobiet- często pomagając tym samym zlikwidować i na dobre pozbyć się kompleksów, które ograniczały normalne życie.

Korzyści ze stosowania laserów kosmetycznych

lasery kosmetyczneMedycyna estetyczna jest w dzisiejszych czasach bardzo popularna. Nie można wyobrazić sobie medycyny estetycznej bez wykorzystania w niej lasera kosmetycznego. Lasery kosmetyczne są wykorzystywane wszędzie ponieważ każdy ma inną funkcję. Likwidują zmarszczki, usuwają blizny, włoski czy potrafią rzeźbić ciało do pożądanych kształtów. Zasada działania lasera polega na wychwytywaniu przez skórę wiązkę światła . Wiązka światła jest o jednej długości fali ale o różnej jej mocy stąd różne funkcje wykonywane przez lasery. Od niedawna laser zastępuje liposunkcję, czyli zabieg pozbywania się tkanki tłuszczowej. Wysyłając wiązki światła wnikające do skóry, rozpuszcza i odsysa tkankę tłuszczową oraz obkurcza włókna kolagenowe, sprawiając, że ciało staje się jędrne i elastyczne. Laserem można odjąć sobie kilka dobrych lat poprzez odmłodzenie skóry.  Poprzez proces kontrolowanego uszkodzenia naskórka, laser uruchamia mechanizmy naprawy skóry. Włókna kolagenowe przebudowują się, następuje synteza nowych włókien, znikają zmarszczki a skóra staje się jędrna i sprężysta. Jest też inny rodzaj laserów- lasery frakcyjne, które w malutkich punkcikach uszkadzają skórę, po to by proces gojenia i znikanie zmarszczek następował dużo szybciej. Laserem można też zlikwidować naczynka, czyli tzw. ,,pajączki” na skórze poprzez emitowanie fal, które są pochłaniane przez barwniki krwi, a pochłaniana energia zamieniana w ciepło powoduje zamknięcie naczynek.

Lasery są przydatne w różnych dziedzinach urody. Obecnie najpopularniejsze jest laserowe pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie służą wyłącznie do spełniania zachcianek wymagających co do swojej urody kobiet, ale mogą być również pomocne poprzez likwidację szpecących blizn czy usuwanie nadmiernego owłosienia. Pomoc laserów w dziedzinie kosmetologii jest coraz bardziej doceniana wśród ludzi, stają się one popularne.