Sezon zimowy jest w stanie w szczególny sposób nadszarpnąć nasz domowy budżet. Szczególnie w sytuacji, w której posiadamy w domu piec na paliwo stałe, będziemy mogli poczuć, że musimy kupować to paliwo. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy znacznie zmniejszyć zużycie węgla lub innego paliwa, którego używamy w naszym piecu. Bardzo ważne jest, żeby posiadać dobrze ocieplony dach w naszym domu.

Natryskowe izolowanie poddasza może być niezwykle skuteczne

fachowe izolacje natryskowe - olsztynNa rynku jest obecnie wiele firm, które zajmują się natryskowym ocieplaniem dachów. To bardzo popularna usługa, ponieważ pianka ma bardzo wysoką skuteczność w termoizolacji. Warto jej używać wszędzie tam, gdzie dach posiada liczne załamania i ciężko jest je wypełnić szczelnie watą szklaną, która dodatkowo może być szkodliwa dla zdrowia. Pianka jest w pełni bezpieczna oraz ognioodporna, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że dojdzie do wybuchu pożaru, jeżeli na naszym poddaszu znajdują się instalacje elektryczne. Obecnie firmy zajmujące się natryskowym ocieplaniem poddaszy są w stanie nałożyć warstwę pianki nawet o grubości do dwudziestu centymetrów, co jest w stanie skutecznie izolować nasz dom od zimnego powietrza w trakcie sezonu grzewczego. Pianka dodatkowo nie chłonie wilgoci, przez co możemy przestać martwić się o rozwój grzybów pod naszym dachem. Warto zastosować odpowiedni rodzaj pianki, który fachowcy polecą nam do naszego domu. Dzięki temu znacznie zmniejszymy koszty ogrzewania. Warto zdecydować się na taki krok nawet na początku sezonu grzewczego, gdyż nakładanie takiej pianki nie trwa z reguły zbyt długo. Koszt robocizny w przypadku takiej pracy jest niewielki, to przede wszystkim koszty związane z użyciem zaawansowanego sprzętu zwiększają cenę. Jeżeli interesują nas fachowe izolacje natryskowe – Olsztyn jest miastem, w którym znajdziemy wielu dobrych wykonawców.

Niezależnie od regionu kraju, w którym się znajdujemy, możemy wybrać fachowców, którzy szybko i sprawnie wykonają dla nas izolację pianką poliuretanową. Dzięki niej będziemy mogli zabezpieczyć swój dach, ale nie tylko. Za jej pomocą można też ocieplać fundamenty albo rury, którymi płynie ciepła woda, aby traciła ona jeszcze mniej ciepła w trakcie przesyłu. To bardzo uniwersalny materiał.