Jeżeli szukamy roweru, który doskonale nada się na długie wyprawy w nieznane, to czeka nas sporo czasu spędzonego na analizowaniu parametrów i rozwiązań, jakie stosują różni producenci. Warto też zwrócić uwagę na polską firmę Kross, której rowery trekkingowe należą do najlepszych.

Trekkingowy Trans 7.0

kross trans 7.0Rowery trekkingowe powinny być solidne i skonstruowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Powinny mieć również bardzo dobrej jakości osprzęt, który podczas długich wypraw, na pewno nie raz wykorzystamy. Dlatego ważne, by co nieco poczytać, co każdy rower trekkingowy winien posiadać konkretnie. Trans 7.0 może posłużyć jako świetny przykład, ponieważ ma on wszystko, czego potrzebuje zarówno wprawiony cyklista, jak i osoba, która na wycieczkę rowerową jedzie po raz pierwszy. Podstawą każdego roweru trekkingowego powinna być solidna, ale zarazem lekka konstrukcja, czyli najlepiej jeśli rama jest wykonana z bardzo lekkiego aluminium – dokładnie jak w Transie 7.0. Ważne jest też, by koła były szerokie, „dwudziestki dziewiątki” będą tu najlepszym rozwiązaniem, bo są optymalne – ani nie za duże, ani nie za małe. Kross Trans 7.0 to propozycja dla wymagających. Dla osób, które uwielbiają wypoczynek w siodełku i cieszą się każdą wolną chwilą, spędzona w ten sposób. Trans ma na wyposażeniu dwie lampy – tylną i przednią, komplet błotników oraz bagażnik, na którym możemy zamocować torby podróżne, albo plecak. Koszt Trans 7.0 to nieco ponad dwa tysiące złotych, co w przypadku ofert konkurencji jest bardzo niską ceną.

Wycieczki rowerowe po kraju, ale także zagranicy cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego zwiększa się popyt na rowery trekkingowe. Propozycja od firmy Kross, może nam oszczędzić sporo czasu, bo po co szukać dalej, kiedy znaleźliśmy ideał?