Wielu inwestorów zastanawia się nad kupnem nieruchomości do wynajęcia. Jest jednak grupa, która nie chce inwestować w mieszkania oraz lokale użytkowe, poneiważ twierdzi, że jest to już zbyt oblegany temat. Warto jest więc pomyśleć o kupnie czegoś o znacznie większej powierzchni, na przykład magazynu. Wiele firm wynajmuje od inwestorów magazyny, ponieważ to opłaca się im najbardziej.

Magazyn przystosowany do wynajmowania

magazyn do wynajęciaMagazyny są wynajmowane przez początkujące firmy lub takie, które otwierają swój oddział w nowym mieście. Magazyn do wynajęcia to dość opłacalna inwestycja. Oczywiście jest wysoka stopa wejścia, jednak zaleta jest taka, że w dość krótkim czasie się zwraca. Na badaniach ze zwrotu inwestycji możemy zaobserwować, że magazyn do wynajęcia kosztuje więcej, lecz zwraca się średnio o dwa lata szybciej. Jest to dobre rozwiązanie dla inwestorów, którzy mają więcej środków. Trzeba pamiętać o tym, że nasza grupa docelowa jest znacznie mniejsza niż w przypadku mieszkań. Jednak jeśli lokalizacja jest dobra, nie powinno być problemu z otworzeniem działalności. Szczególnie często firmy są zainteresowane wynajęciem magazynu w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, w których nie muszą płacić części podatków. Posiadając magazyn w takiej lokalizacji mamy duży zastrzyk gotówki co kwartał, ponieważ tak zazwyczaj chcą rozliczać się przedsiębiorstwa.

Magazyny przystosowane do takiej inwestycji są bardzo opłacalne i wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Pamiętajmy jednak o tym, by taki magazyn przygotować do najemcy. Najlepiej nie inwestować w regały magazynowe, ponieważ każde przedsiębiorstwo samodzielnie urządzi sobie tą przestrzeń. Niektórzy potrzebują więcej miejsca do produkcji, niż do magazynu. Inne firmy natomiast zupełnie odwrotnie.