Wielu z nas obawia się leczenia stomatologicznego. Unikamy regularnych kontroli, nie leczymy zębów, czekając, aż zmusi nas do tego ból. Dlaczego? Wielu z nas ma złe doświadczenia z przeszłości. Warto jednak wiedzieć, że dzisiejsze gabinety dentystyczne wyglądają już zupełnie inaczej. Ich sercem jest unit stomatologiczny, niezwykle wygodny i stwarzający specjaliście wygodne i komfortowe miejsce pracy.

Unity dentystyczne we współczesnych gabinetach

wygodne unity dentystyczneZ perspektywy pacjenta liczy się tylko to, by ząb wyleczony był prawidłowo przy poczuciu maksymalnego komfortu. Boimy się zwłaszcza bólu, który w przypadku schorzeń jamy ustnej bywa bardzo dotkliwy. Chcemy więc maksymalnie go zminimalizować. To też jeden z powodów, dla których nie odwiedzamy regularnie gabinetów stomatologicznych. Dotyczy to również dzieci, które – o czym świadczą statystyki – w większości mają zaawansowaną próchnicę. Można by temu zapobiec, regularnie kontrolując stan uzębienia. Naznaczeni jednak wspomnieniami przeszłości unikamy stomatologa. Kojarzymy go z pracą w ponurym gabinecie, hałasem odkładanych na metalową podstawę przyrządów, których dźwięk jest wręcz złowrogi. Takie obrazy jednak stanowią już historię. Dzisiejsze gabinety są doskonale wyposażone. Ich centralnym punktem są wygodne unity dentystyczne. Pacjentowi zapewniają maksymalny komfort, dzięki czemu jest on spokojniejszy i bardziej zrelaksowany. A to już ogromny krok ku powodzeniu terapii. Unity stomatologiczne są też bardzo dobrze wyposażone. Wszystkie jego komponenty daje się łatwo zdezynfekować, a te mające kontakt z jamą ustną pacjenta – sterylizować w autoklawie. To zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz sprawia, że ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych jest radykalnie zmniejszone. Wygodny fotel dentystyczny ma też ogromne znaczenie w przypadku najmłodszych pacjentów. Dla dzieci pierwsza wizyta u dentysty powinna być wizytą adaptacyjną. W jej trakcie lekarz opowiada o swojej pracy, pozwala też wygodnie rozsiąść się w fotelu, który powinien budzić pozytywne skojarzenia.

Przyjazny pacjentowi gabinet dentystyczny to dziś standard. Kluczowe w tej kwestii są unity stomatologiczne, które pozwalają zająć wygodną pozycję, ale też w znacznym stopniu ułatwiają proces leczenia. To niezwykle ważne, bo zdrowe zęby i piękny uśmiech to dobre samopoczucie na co dzień.