Przewożenie dzieci musi się zawsze odbywać w bezpieczny sposób, zapewniający mu konieczny komfort. Małe dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić i siedzieć, muszą być transportowane w pozycji leżącej, lub półleżącej, a starsze maluchy, około półtoraroczne, mogą już jeździć w pozycji siedzącej. Jeżeli chcemy zabierać dziecko ze sobą na przejażdżki rowerowe, to musimy kupić przyczepkę. 

Czy przyczepki dla dzieci są bezpieczne?  

wygodna przyczepka dla dziecka do roweruKiedyś jadąc na rower z dzieckiem, można było go tylko przewozić w foteliku na przedniej kierownicy, albo tylnym bagażniku, bo nie było innych możliwości. Obecnie sytuacja się zmieniła i na rynku pojawiły się specjalne przyczepki, w których dziecko może siedzieć, albo leżeć. Wygodna przyczepka dla dziecka do roweru powstała z myślą o wszystkich maluchach, które lubią jeździć z rodzicami. W takim sprzęcie możemy przewozić dziecko, które ma przynajmniej około pół roku, gdyż wcześniej, wstrząsy powstające podczas jazdy mogłyby zaszkodzić nierozwiniętemu jeszcze mózgowi. Pomimo dobrych amortyzatorów, wstrząsy mogą powstawać, dlatego lepiej nie ryzykować zdrowia dziecka. Tak małe maluchy muszą jeździć w przyczepce w specjalnym siedzisku w pozycji leżącej i muszą być zapięte pasami bezpieczeństwa, aby nie wypadły w trakcie gwałtownego hamowania. Przyczepka do roweru posiada z przodu demontowany wysięgnik, który zapinamy do ramy roweru. Dwa duże, tylne koła zapewniają stabilizację podczas jazdy, a małe, przednie jest obrotowe i pełni funkcję sterowną. Niektóre modele przyczepek pełnią jeszcze funkcję wózka biegowego, gdyż po usunięciu wysięgnika, montujemy dodatkowe duże koło z przodu i możemy ruszać do biegu. Dziecko w trakcie jazdy jest osłonięte poszyciem przyczepki, które posiada duże okna po bokach, pokryte specjalną siateczką, zabezpieczającą malucha przed ewentualnymi odpryskami mogącymi go zranić. Pokrycie jest uszyte z lekkiego i wodoodpornego materiału.

Przyczepka dla dziecka jest dość lekka, gdyż jej stelaż został wykonany z wytrzymałego aluminium. Po złożeniu nie zajmuje ona wiele miejsca, więc jest całkiem kompaktowy. W razie zabrudzenia, poszycie i stelaż należy przecierać wilgotną szmatką. Taki sposób przewożenia dziecka, jest dla niego bardzo bezpieczny i zapewnia mu niesamowicie dużo frajdy.