Samodzielne przygotowywanie posiłków jest nie tylko zdrowe, ale też modne. Kupno czegoś gotowego dla wielu osób to rozwiązanie awaryjne, zwykle wolimy wszystko przygotować sami, szczególnie jeśli ściśle trzymamy się jakiejś diety, zwłaszcza ze względu na zdrowie. W takim przypadku przygotowanie samodzielnie jedzenia daje nam pewność, że nie zjemy czegoś, co mogłoby nam zaszkodzić. Jednak dobre jedzenie trzeba jeszcze mieć gdzie przygotować…

Meble dopasowane do naszej kuchni

kuchnie na wymiar tychyGotowe meble do kuchni rzadko spełniają nasze wymagania, a jeszcze rzadziej pozwalają w pełni wykorzystać potencjał naszej kuchni. Wybór mebli nie może być dziełem przypadku, nie możemy też kierować się tylko ceną. Wyposażenie kuchni zmieniamy bardzo rzadko, więc warto się przyłożyć do tego tematu i poszukać czegoś, co będzie zgodne z naszymi preferencjami i potrzebami. Jeśli tylko mamy w kuchni dość miejsca, możemy rozważyć opcję postawienia w niej wyspy. Pozwala ona łączyć obie strony kuchni w wygodny dla nas sposób i ułatwia nam pracę, a z drugiej strony, gdy kuchnia łączy się z salonem, to postawienie wyspy na styku tych dwóch pomieszczeń pozwala je wizualnie od siebie oddzielić. Wyspa w kuchni może też łączyć funkcję stołu, przy którym jemy śniadanie czy kolację, a większy stół zostawiamy na obiad i inne posiłki w rodzinnym gronie. Decydując się na kuchnie na wymiar tychy powinniśmy poszukać zaufanej firmy, która stworzy dla nas idealny projekt. Powinien on uwzględniać nie tylko właściwe rozstawienie poszczególnych mebli i sprzętów, ale też takie kwestie jak wysokość blatów, typ narożników (np. zaokrąglone), właściwie oświetlenie przestrzeni roboczej. Jeśli posiadamy malutką kuchnię, to świetnym rozwiązaniem będzie wstawienie do niej wysokich szafek, które na samej górze pomieszczą rzadko używane naczynia. Innym ciekawym pomysłem są szafki bez drzwiczek, które pozwalają optycznie powiększyć wnętrze.

W dużej kuchni możemy pozwolić sobie na większą ilość kolorów czy ciemne barwy, podczas gdy w małym pomieszczeniu meble powinny mieć raczej jasne kolory. Jednak dobry projekt mebli na wymiar, uwzględniający też kolory ścian czy podłogi, pozwoli nam na posiadanie idealnej kuchni w wymarzonych przez nas kolorach, która do tego będzie trwała i solidna, na lata. Z pewnością będzie to dobra inwestycja.