Proces transformacji cyfrowej sprawia, że obecnie około 30% zakupów dokonywanych przez konsumentów jest finalizowanych za pośrednictwem Internetu, co wymaga wprowadzenia odpowiednich działań, mających na celu wspieranie procesów biznesowych na drodze nowych trendów Outlook 2020. Wydajna infrastruktura IT,  optymalizacja systemów zarządzania SAP, strategie zarządzania ryzykiem to tylko niektóre z obszarów, które pozwalają na zdefiniowanie zdolności przedsiębiorstwa do przejścia z niszy mainstreamu czy określenie potencjału w dobie wyzwań wzrostu.

Współpraca biznesowa sektora IT kluczem do sukcesu

it dla firm szczecinNowe technologie to możliwość na wieloaspektowy i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, dlatego tak istotne jest systematyczne poszerzanie wiedzy w zakresie innowacji, dzięki czemu będziemy mogli sprawnie nadzorować transformację cyfrową w swojej firmie. Obecnie mianem  megatrendów mających kluczowy wpływ na rozwój biznesu są przede wszystkim: drony i roboty, tzw. Internet rzeczy, druk 3D, blockhain oraz sztuczna inteligencja a także wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Wszystkie te obszary stanowią najistotniejsze determinanty w zakresie tworzenia nowych strategii tworzenia infrastruktury, gdzie IT dla firm Szczecin cieszy się pozycją lidera w branży. Skuteczne metody zarządzania ryzykiem oraz optymalizacja wykorzystania systemów kadrowych i płacowych w znacznym stopniu usprawniają działanie firm i przedsiębiorstw a także poszczególnych sektorów. Rozwój usług BPO/SSC umożliwia właścicielom spółek nie tylko wdrażanie oszczędności wynikających ze współpracy ze specjalistami działającymi na co dzień w branży outsourcingu, ale również stanowią wysokowydajne rozwiązanie w dobie wyzwań wzrostu dzięki wspólnemu podejmowaniu przedsięwzięć generując tym samym szereg procesów efektywnych pod względem kosztowym przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu potencjału nowoczesnych narzędzi infrastruktury IT. Obecnie nawiązanie współpracy biznesowej w dobie wyzwań wzrostu determinowanych przez procesy digitalizacji deklaruje około 60% firm z sektora handlowo- usługowego.

Dzięki generowaniu procesów efektywnych kosztowo za pośrednictwem branży BPO/SSC zyskujemy możliwość efektywnego kontrolowania oraz nadzorowania wewnętrznej infrastruktury IT, co pozwala na osiąganie lepszych wyników w zakresie projektów biznesowych determinowanych przez wyzwania wzrostu. Wydajna współpraca biznesowa z sektorem usług outsourcingowych to wysokowydajne rozwiązanie podnoszące zarówno rentowność jak również pozycję technologiczną przedsiębiorstw.