Codziennie musiałem się faktycznie sporo najeździć z tego względu, że pracowałem w firmie, która odpowiadała przede wszystkim za kwestie związane z oświetleniem. Wiedziałem, że moja firma jest już na tyle znana, że raczej gdziekolwiek nie pojadę, tam będę traktowany bardzo poważnie. Tak też początkowo zapoznawałem się z różnymi listwami i żarówkami LED, które posiadaliśmy w swojej ofercie, bo w końcu muszę coś o nich opowiedzieć.

Praca przy oświetleniu LED

importerzy oświetlenia ledMoim zdaniem warto jest wykorzystywać swoje umiejętności do tego, aby faktycznie móc pracować i sprzedawać bardzo efektywne poszczególne produkty. Musiałem jeździć po wielu firmach każdego dnia tylko po to, aby faktycznie jako importer oświetlenia LED mógłbym się rozwijać. Mój szef ustanowił nawet bardzo poważne plany sprzedażowe i powiedział mi, że trzeba będzie zainteresować się tym tematem w odpowiedni sposób, abym mógł do wszystkiego podejść w odpowiedni sposób. Cena za produkty oświetleniowe, które sprzedawałem była faktycznie bardzo konkurencyjna, więc moim zdaniem i tak będę wyrabiał założone dla mnie normy. Wiedziałem, że nie jest to takie łatwe zadanie, ale na pewno się postaram. Firmy takie jak importerzy oświetlenia LED muszą przebijać się przez różne inne działalności, które odpowiadają za sprzedaż. Na całe szczęście jako, że pracowaliśmy na pierwszej linii zaraz po producencie mogliśmy z powodzeniem sprzedawać nasze produkty za o wiele mniejsze pieniądze. Dzięki temu jako importerzy oświetlenia LED faktyczne i stawaliśmy się bardzo popularni, a ja tym samym wyrabiam się ze swoimi normami sprzedażowymi bardzo sprawnie. Owszem, zależało mi na tym, aby móc skutecznie sprzedawać wszystkie swoje produkty oświetleniowe, ale z drugiej strony nie chciałem pracować przez cały czas.

Na pewno z czasem będę myślał o założeniu własnej firmy, co też sprawi, że będę na pewno bardziej poważnie traktowany i przede wszystkim sam będe mógł zostać importerem oświetlenia LED, czyli osobą, do której idą największe zyski ze sprzedaży takich produktów. Jak się orientowałem to praktycznie każdy tak samo zaczyna w tym biznesie. Najpierw zaczyna się sprzedawać samemu produkty dla jakiejś firmy, a dopiero później faktycznie trafia się okazja na założenie własnego biznesu. Na pewno cena za produkty musi być bardzo dobra.