Magnesy od lat sprawiają dzieciom niemałą frajdę. Coraz częściej wykonuje się z nich ciekawe zabawki, które zajmują małe rączki na wiele minut. Od lat jednak doskonale sprawdzają się także małe magnesy służące do przypinania informacji na tablicach. Jakie magnesy dla dzieci możemy kupić?

Różne rodzaje magnesów dla dzieci

magnesy neodymowe do tablicNa rynku spotkamy mnóstwo różnego typu magnesów. Różnią się one od siebie nie tylko kolorem, wielkością i kształtem, ale także właściwościami. Nie bez znaczenia jest materiał, z którego wykonano magnes. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się od lat magnesy neodymowe do tablic. Tego typu magnesy powstają z połączenia neodymu, boru i żelaza. Charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością. Jednym maleńkim magnesikiem neodymowym możemy przypiąć do magnetycznej tablicy nawet dwadzieścia kartek formatu A4! Wiemy już, jakie materiały na magnesy są najlepsze. Zastanówmy się teraz nad kształtami takich przedmiotów. W zarazie na rynku można spotkać niemal każdy kształt magnesu, a jeśli nie znajdziemy takiego, który nas interesuje, możemy zamówić własny magnes. Hitem są obecnie magnesy z rodzinnymi zdjęciami. Od lat popularne są także magnesy pamiątkowe. Wiele osób kolekcjonuje magnesy przywiezione z różnych zakątków świata lub ciekawych miejsc. Niemal każde miasto posiada swój magnes. Dla dzieci idealnie sprawdzają się magnesy w kształcie alfabetu lub zwierząt. Wybór jest ogromny. Osobiście posiadam komplet drewnianych magnesów z imionami członków mojej rodziny oraz plastikowych przedstawiających zwierzęta afrykańskie.

Każdemu rodzicowi z serca polecam zakup magnesów, ponieważ są to tanie i bardzo użyteczne produkty, które z pewnością zajmą na dłuższą chwilę dziecko. Przede wszystkim magnesy posiadają walor edukacyjny. Warto jednak używać ich wraz z dziećmi. Fajną zabawą jest np. wspólne uskładanie wyrazów za pomocą magnetycznych literek.