Urządzając mieszkanie musimy pamiętać o tym, żeby przestrzegać podstawowych zasad łączenia kolorów i materiałów oraz różnych stylów. Kluczowe będzie też funkcjonalne ustawienie mebli, szczególnie wtedy, kiedy nasze mieszkanie jest małe. Nie każdy jest w stanie sobie pozwolić na zatrudnienie profesjonalnego projektanta wnętrz. Na szczęście w dwudziestym pierwszym wieku mamy nieograniczony dostęp do wiedzy praktycznie w każdym zakresie. 

Narożnik do niedużego salonu

narożniki tapicerowaneKażdego prędzej czy później czeka remont mieszkania lub kupno nowego, które trzeba od podstaw urządzić. Większość kupowanych mieszkań jest średniej wielkości. Aranżacja niedużych przestrzeni wymaga od nas pewnych umiejętności i znajomości zasad. Przede wszystkim najlepiej postawić na jasne kolory. No, chyba że jesteśmy profesjonalnymi projektantami, to wtedy możemy się pobawić barwami w dowolny sposób. Jeżeli jednak jesteśmy laikami w tym temacie i nie zatrudniamy projektanta, to warto zdobyć trochę wiedzy i się jej trzymać. Ważnym elementem każdego domu jest salon. To tutaj spędzamy bardzo dużo czasu i to tutaj przyjmujemy gości. Warto, żeby był on nie tylko funkcjonalny, ale też atrakcyjny. W salonach niedużych mieszkań doskonale sprawdzą się na pewno narożniki tapicerowane, najlepiej w jakiś jasnych, neutralnych odcieniach. Narożniki są nie tylko ergonomiczne, ale też dają sporo miejsca do siedzenia. Większość z nich jest rozkładanych. Jest to duży plus na przykład wtedy, kiedy chcemy kogoś przenocować. Tapicerowane narożniki dostępne na rynku mają też zazwyczaj w komplecie ozdobne poduszki. poszewki takich poduszek można później dowolnie zmieniać. Będzie to znacząco wpływało na budowanie klimatu danego pomieszczenia. Dla osób, które cenią sobie jakość i oryginalność, dobrym pomysłem może być zamówienie narożnika, który zostanie wykonany specjalnie dla nas. 

W małych mieszkaniach nieduży salon może nam się wydać bardziej przestronny, pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad aranżowania małych przestrzeni. Na pewno idealnie sprawdzi się w takim salonie narożnik, który daje nam dużo więcej przestrzeni do siedzenia, niż zwykła kanapa. Dodatkowo na takim narożniku możemy przenocować gości. Większość z nich jest bowiem rozkładanych.