W obecnych czasach na rynku kosmetycznym spotkać można preparaty wegańskie, które są bardzo popularne w wśród wielu osób. Często sięgają po nie klienci, którzy nie jedzą mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak jaja, mleko, ser, miód. Nie chcą wyrządzać krzywdy zwierzętom. Dieta takich osób zazwyczaj bogata jest w składniki roślinne i mineralne. W kosmetykach unikają oni składników, takich jak kolagen, jedwab, kwas stearynowy. Rezygnują także z perfum, które wzbogacone są o piżmo. Weganie starannie analizują skład produktów spożywczych, które kupują.

Bogata oferta kosmetyków wegańskich

wysokogatunkowe kosmetyki dla wegan sklep onlineZależy im także na stosowaniu odpowiednich preparatów do pielęgnacji skóry oraz włosów. Często sięgają po wysokogatunkowe kosmetyki dla wegan Sklep online oferuje różnorodne produkty, które są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Są nietestowane na zwierzętach, świetnie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. Coraz częściej spotkać je można w wielu sklepach, zawierają starannie dobrane składniki. Dzięki nim można uniknąć stosowania produktów odzwierzęcych. Nie znajdziemy w nich substancji otrzymywanych z ciała zwierząt, tak jak tłuszcz, a także produktów, które są wytwarzane przez zwierzęta, takie jak lanolina. Do innych dodatków,, które nie mogą znaleźć się w kosmetykach wegańskich, należy również kolagen. Jest białkiem, które występuje w organizmach ssaków. Odpowiada za elastyczność oraz wytrzymałość skóry, tworzy ścięgna oraz kości. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Najczęściej pozyskiwany jest z tkanek świńskich. W kosmetykach wegańskich nie znajduje się również elastyna, która jest białkiem pochodzenia zwierzęcego. Ma podobne działanie do kolagenu, poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Producenci kosmetyków wegańskich unikają także keratyny, która wytwarzana jest przez komórki naskórka ssaków. Jest częstym składnikiem produktów do włosów oraz paznokci. Niewskazanym składnikiem jest również ambra, która jest wydzieliną przewodu pokarmowego kaszalota. Składnik ten ma zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, wzmacnia bowiem zapach perfum. Substancja, którą uzyskiwana jest gruczołów piżmaka lub piżmowca jest z kolei piżmo. Utrwala ona zapach perfum. Jest składnikiem, który nie powinien znaleźć się w kosmetykach dla wegan. Zawierają one zazwyczaj ekstrakty roślinne.